foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

403944
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
126
1068
4343
392185
12723
47913
403944

Your IP: 54.159.51.118
2018-12-13 04:04

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W czwartkowy, mroźny poranek młodzież z PZS w Obornikach Śląskich pod opieką pań Danuty Królikowskiej, Danuty Pawlaczyk oraz Liliany Komorowskiej udała się na wycieczkę edukacyjną do teatru we Wrocławiu, aby wziąć udział w lekcji teatralnej. Grupa liczyła 47 osób (kl. IB, IIB LO oraz chętne osoby z kl. IT i IA LO).

Ku miłemu zaskoczeniu  powitał nas dyrektor teatru – znany aktor Konrad Imiela i jego asystent. Poruszone tematy dotyczyły nie tylko oczywistego dla nas  kulturalnego zachowania w teatrze, ale także kwestii dotyczących samego dzieła sztuki, praw autorskich i praw materialnych.  Słuchaliśmy wykładu w skupieniu i z dużym zaciekawieniem. Nie obyło się też bez zabawnych sytuacji, występów uczniów na scenie. Większość lekcji przygotowana była na kanwie niedawno wznowionej sztuki  „Frankenstein” z Mariuszem Kilianem w roli głównej. Ciekawostką dla nas była informacja, że tytuł sztuki pochodzi od niemieckiej nazwy Ząbkowic Śląskich, a jej akcja nawiązuje do legendarnych historii tego miasta.

Lekcja była bardzo ciekawa i z całą pewnością zachęciła wielu z nas do obejrzenia w całości spektaklu, którego fragmenty w pełnej scenografii udało nam się zobaczyć na rozpoczęcie i zakończenie warsztatów.

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved