foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

403922
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
104
1068
4321
392185
12701
47913
403922

Your IP: 54.159.51.118
2018-12-13 03:43

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Dnia 12 stycznia 2018r. uczniowie z klasy 2a przyrodniczej oraz klasy 1b uczestniczyli w ,, Nocy Biologów”, cyklicznej imprezie zorganizowanej przez Uniwersytet Wrocławski. Impreza ta odbyła się w Afrykarium we Wrocławskim ZOO. Mogliśmy dowiedzieć się o prawdziwym środowisku, w jakim żyją pingwiny, zobaczyć te piękne zwierzęta na własne oczy oraz przy okazji podziwiać inne organizmy żyjące na świecie, których na co dzień nie widujemy. Zwiedziliśmy także kuchnię, w której przygotowywane jest pożywienie dla zwierząt. Największą atrakcją wieczoru okazał się jednak pingwin zwany Janusz.  Pingwin ten od małego wychowywał się w towarzystwie ludzi, dlatego sam „uważał się” również za człowieka. Z tego względu zaczęły interesować się nim media, właściciele więc musieli nadać mu szybko imię bez sprawdzania jego płci. Po sprawdzeniu jego płci okazało się jednak, że Janusz jest dziewczynką.  Była to bardzo pouczająca lekcja, gdyż dowiedzieliśmy się o zagrożeniu spowodowanym wyginięciem pingwinów oraz o tym, jak ciężka i kosztowna jest pomoc dla tych zwierząt.

                                                                                              Joanna Bagińska kl. 2a przyrodnicza

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved