foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

403910
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
92
1068
4309
392185
12689
47913
403910

Your IP: 54.159.51.118
2018-12-13 03:37

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Z przyjemnością informuję, że troje naszych uczniów zajęło miejsca na podium. Są to Piotr Łojko- zdobywca I miejsca w kategorii j. niemiecki, który swą interpretacją "Króla Olch" Johanna Wolfganga Goethego i przede wszystkich przepiękną wymową zachwycił jury. III miejsce w tej samej kategorii zdobył Michał Nehrebecki, który w ciekawy sposób zinterpretował XVIII wieczną piosenkę nieznanego autora „Myśliwy w zielonym lesie”. Uczniowie ci to podopieczni p. Doroty Poprawy.
W kategorii j. angielski bardzo w tym roku mocno obsadzonej przez szkoły powiatowe udało się nam wywalczyć III miejsce, które przypadło Klaudii Diaków za niesamowicie brawurową i aktorską interpretację fragmentu prozy Sue Towsend „Adrian Mole. The Prostrate Years”. Klaudia specjalizuje się w interpretowaniu utworów współczesnych brytyjskich pisarzy i mamy nadzieję, że za rok znowu sięgnie po I miejsce (jak przed rokiem). Na uwagę zasłużył występ Marcela Kwolika, który jako jedyny otrzymał wyróżnienie w konkursie. Komisję zachwycił swym magnetycznym głosem i idealną interpretacją monologu Makbeta Williama Shakespeara. W konkursie uczestniczyła także Anna Nehrebecka deklamując utwór „How pleasant to know you Mr. Lear” Edwarda Leara, którego starannie przygotowana interpretacja, piękna wymowa i wiele innych walorów w tym roku uplasowały Anię na miejscu V.

Jestem pod ogromnym wrażeniem występu naszych uczniów i z dumą dodaję że z wyjątkiem Klaudii Diaków wszyscy uczestnicy uczęszczają do klasy mat-fiz i są bardzo uzdolnieni artystycznie (zdolni do pisania pięknych wierszy, czy anielskiego śpiewu). Z pewnością jeszcze nieraz o nich usłyszymy.

Gratulacje!!!
Opiekun Konkursu: Lila Komorowska

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved