foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

403899
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
81
1068
4298
392185
12678
47913
403899

Your IP: 54.159.51.118
2018-12-13 03:37

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Nie tak dawno (25.02-3.03) nasza wspaniała czwórka pełnych zapału młodych chemików [Joanna Bagińska, Fabian Woźniak, Katarzyna Komorowska, Maciej Lamperski] pod czujnym okiem Pani Zdzisławy Tajkiewicz-Woźniak, wybrała się na słynne pośród nas warsztaty chemiczne w Clausthal-Zellerferd w Niemczech.

Na początku zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni wysokim standardem akademika, w którym spędziliśmy  całe 6 dni z uczniami różnych narodowości, którzy tak jak my, chcieli poszerzyć swoje horyzonty chemiczne.

Podczas wyjazdu poznaliśmy chemię inną od tej, z którą mamy do czynienia na co dzień w szkole. Wykłady były prowadzone na najwyższym poziomie, profesorowie posługiwali się płynnym i zrozumiałym angielskim, a na wykładach nie pozwalali nam się nudzić. Prawdziwa zabawa rozpoczynała się podczas zajęć praktycznych. Wybuchy, spalanie, tworzenie piwa i koloru indygo stosowanego przy barwieniu dżinsu - było tego mnóstwo.

Jednak najbardziej niezapomnianą częścią tych warsztatów, były kule ognia, podczas trzymania których, mogliśmy się poczuć niczym prawdziwi magowie.

Choć czasu wolnego nie było tak dużo, to udało się nam nawiązać wartościowe kontakty i odprężyć myśli.

 

Katarzyna Komorowska IB

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved