foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

490505
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
800
1632
7900
472543
24641
41784
490505

Your IP: 34.203.28.212
2019-02-22 16:17

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Pod takim hasłem jak co roku odbyła się nasza przygoda z kolegami i koleżankami z Niemiec w ramach kolejnej wymiany miedzy naszą szkołą a szkołą im. Roberta Kocha w Clausthall- Zellerfeld.

Idea „ cappuccino” zainicjowana została przez opiekuna grupy Niemieckiej Thomasa Gundermanna  ma przede wszystkim na celu podkreślenie i uświadomienie uczniom, że w czasie wymiany uczestnicząc w różnych wydarzeniach i wykonując  powierzone zadania tworzą nierozerwalną całość i uczą się wielu rzeczy o sobie pokonując różne bariery.

Tegoroczna wymiana prowadzona przez p Zdzisławę Tajkiewicz oraz p. Lilianę Komorowską wypełniona była bogatym programem.

Pierwszego dnia w sobotę rano  uczestnicy pod opieką p. Artura Przystarza  oraz ochotników z naszej szkoły wzięli udział w ciekawej grze terenowej oraz zwiedzili nasze miasteczko. W tym dniu nastąpiło także uroczyste powitanie naszych gości przez Dyrekcję, projekcja filmu o szkole, gry i zabawy integracyjne prowadzone przez Annę Nehrebecką.  Późnym popołudniem udaliśmy się do Wrocławia, aby uczestniczyć w grze miejskiej City Game przygotowanej przez uczniów klasy III GD. Uczniowie  w 6 grupach ‘cappuccino ’w określonym czasie musieli wykonać 9 zadań ‘ questów’ dokumentując je zdjęciem/filmikiem. Późnym wieczorem udaliśmy się do Hali Stulecia na spektakularny pokaz fontann.

Kolejne dni to

  • Spływ pontonowy w Bardzie- z wieloma przygodami i wyzwaniami na mieliznach;)
  • Zwiedzanie Zamku w Książu i Palmiarni
  • Lekcja Muzealna w Pawilonie 4 Kopuł (różne sposoby postrzegania i rozumienia sztuki nowoczesnej)
  • Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem Maciejem
  • Bowling w Skytower
  • Warsztaty jogi prowadzone przez naszą wykwalifikowaną joginkę p. Małgorzatę Zarębę
  • Ognisko pożegnalne w Jarach zorganizowane dla nas przez p. Dorotę Matusiak.
  • Te  wspaniałe atrakcje zostały dofinansowane  ze środków międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
  • Oprócz czasu spędzonego  z opiekunami nasi uczniowie i ich goście   rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne, interpersonalne i językowe podejmując swych gości w domach za co im SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

A oto jak niektórzy z uczniów skomentowali udział w wymianie:

„Poznałyśmy wiele osób, które były wyrozumiałe, otwarte i chętne do rozmów na różne tematy. Spędziłyśmy miły czas w gronie rówieśników” ( Helena, Zuzia, Iga, Agata 3 GD)

„Zyskałam wiarę w swoje umiejętności lingwistyczne”, „ Wszystkie atrakcje były ciekawe i integrujące” ( Aurelia kl. 2LOb)

„Na początku było bardzo niezręcznie, bałam się zostać sam na sam z moim gościem…. Z czasem strach przed byciem ‘ na osobności’ minął a cały czas mieliśmy temat do rozmowy. Wspólnie z moim nowym, wspaniałym przyjacielem uważamy, że była to „great escape from reality”…. Sama

wymiana na chwilę pomogła mi pokonać problem z otwieraniem się przed ludźmi ”. ( Martyna 3 GD)

„Wymianę oceniam bardzo dobrze i już wiem, że to nie będzie moja ostatnia…” ( Magda 3 GD)

Polscy uczestnicy wymiany: Iga Tyras, Klaudia Przychodna, Katarzyna Komorowska, Martyna Dyrkacz, AgataKrystyniak, Anastasiia Potomkina, Magdalena Bambrowicz, Michał Tracz, Michał Nehrebecki, Sebastian Kusztelak, Aurelia Durlej, Amelia Duszak, Kajetan Kupis, Natalia Fast, Anna Nehrebecka, Helena Krzychała, Zuzanna Ulman oraz Marcel Kwolik.

Podziękowania kierujemy także do Rodziców naszych WSPANIAŁYCH uczestników!!!

Liliana Komorowska

1 Ostatnio zaktualizowane15

1368520358 logo pnwm dopisek pion cmyk

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved