foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

1455350
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
881
3250
23523
1406026
13385
95932
1455350

Your IP: 3.230.76.196
2020-04-05 07:17

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Od najbliższej środy 25 marca zostaje wprowadzony obowiązek realizowania podstaw programowych w zdalny sposób. Będzie to dotyczyło uczniów całego Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich.

Nie mieliśmy szansy odpowiednio wcześniej się przygotować do tego wielkiego sprawdzianu dla polskiej szkoły. Będziemy uczyć się nowych metod pracy w okolicznościach, które nie zapewniają komfortu pracy ani uczniom, ani nauczycielom, ale dołożymy starań, aby wypracować jak najlepszą płaszczyznę porozumienia. Liczymy na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość oraz otwartość na zaproponowane przez nas rozwiązania. Zapewniamy, że przyświeca nam przed wszystkim troska o wprowadzenie namiastki normalności w tym otaczającym nas zamieszaniu i nie chcemy, aby nasi uczniowie odczuli tylko negatywne konsekwencje tej niezależnej od nas wszystkich sytuacji.

Cały czas jeszcze  diagnozujemy potencjalne problemy i poszukujemy sposoby poradzenia sobie z nimi. Nauczyciele weryfikują dotychczas stosowane programy nauczania tak, aby jak najlepiej dostosować je do metod kształcenia na odległość oraz dostosowują system oceniania do wymogów zdalnego nauczania. Organizując kształcenie na odległość dołożymy również wszelkich starań, aby zapewnić przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. O bezpieczne i higieniczne korzystanie z tych urządzeń apelujemy również do uczniów.

O wszystkich decyzjach i przyjętych rozwiązaniach będziecie Państwo informowani dotychczasowymi kanałami, dlatego prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, a także systematyczne sprawdzanie informacji wysyłanych przez dziennik elektroniczny. O jakichkolwiek problemach proszę niezwłocznie informować wychowawców.  

Drodzy Uczniowie, jest to szczególny czas dla Was. Musicie wykazać się zdecydowanie większą odpowiedzialnością za proces uczenia się, niż w przypadku metod tradycyjnej szkoły.  Macie też szansę wykazania się w stosowaniu nowoczesnych technologii – człowieka XXI wieku. Wspólnie pokonamy trudności.

Dyrektor PZS
Rafał Szkwerko

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved