foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2101371
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
2421
2505
13267
2054407
86674
86277
2101371

Your IP: 34.234.207.100
2020-10-29 20:25

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Uczniowie naszej szkoły przez ostatnie tygodnie mogli zauważyć wiele artykułów poświęconych patronowi naszej szkoły - Karolowi Holteiowi. Dzięki licznym plakatom rozwieszonym w szkole w widocznych miejscach a przygotowanym przez uczniów klasy 1a, staraliśmy się jak najlepiej przekazać wiadomości z życia i twórczości pisarza. Aby bardziej utożsamić się z Patronem, razem z naszą wychowawczynią p. Lilianą Komorowską wędrowaliśmy szlakami Karola Holteia.

Ostatnim etapem naszego projektu był krótki quiz przeprowadzony w każdej klasie. Składał się on z 10 pytań, na które odpowiedzi ukryte były na plakatach.

Oto wyniki: kl.1B - 58%; kl.1C - 31,5%; kl.2A - 41%; kl.2B - 61%, kl.2C - 46%; kl.3A - 44%; kl.3B - 35%; kl.3C - 53%.

Największą ilość punktów zdobyła klasa 2b, w nagrodę uzyskując "Dzień bez pytania", natomiast najbardziej spostrzegawczym z uczniów okazał się Kamil Dzięgielewski z klasy 3c, na którego czekała słodka nagroda ;)

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

Oprac. Martyna Chmielewska 1a

W obchody Święta Patrona naszej szkoły oraz w wędrówkę szlakami Karola Holteia bardzo aktywnie włączyły się również klasy 1b i 1c wraz z wychowawczyniami: p. Jolantą Olejniczak oraz p. Zdzisławą Tajkewicz-Woźniak.

Klasa 1b przygotowała rozgrywki terenowe w okolicy Wzgórza Holteia w Obornikach Śląskich. Główną pomysłodawczynią i reżyserem całego zamieszania była Monika Pawlak z klasy 1b. W przygotowaniu terenu oraz zadań z życia, a także twórczości naszego Patrona pomagali jej: Agata Adamowska, Iwona Białecka, Aleksandra Niemczura, Jagoda Szumiło, Adrian Czerwiński, Sławomir Draczkowski, Maciej Szemiel oraz Tomasz Zięba – uczniowie klasy 1b.

Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, których głównym celem było odszukanie zadań i poleceń, znajdujących się na wskazanym obszarze. Nad całością czuwała prowadząca rozgrywki Monika Pawlak wraz z wychowawczyniami, oczekując na poszczególne drużyny na Wzgórzu Holteia – centrum rozgrywek. Zespoły musiały rozwiązać zadania i udzielić poprawnych odpowiedzi na odnalezione wcześniej pytania, gromadząc w ten sposób punkty. Rywalizacja, a przy tym i zabawa była przednia.

Nagroda główna dla zwycięskiej drużyny to ocena wzorowa z zachowania, natomiast nagrodą pocieszenia była ocena bardzo dobra z zachowania za aktywny udział w rozgrywkach terenowych.

Myślę, że takie zajęcia z wiedzy o Patronie nie tylko przybliżyły nam jego postać, ale także pozostaną na długo w naszej pamięci.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę oraz za zaangażowanie w przygotowanie rozgrywek.

Oprac. Jolanta Olejniczak – wychowawczyni klasy 1b

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved