foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2073253
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
6211
3551
18846
2039728
58556
86277
2073253

Your IP: 3.237.61.235
2020-10-22 09:22

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach 12-16 marca na terenie naszej szkoły pojawiły się wolontariuszki z międzynarodowego  programu studenckiego AIESEC*

Iryna Mazura z Ukrainy

Do Thi Nguyet Anh z Wietnamu

Enya Zhou z Chin

Dziewczęta przeprowadziły 20 godzin zajęć z większością uczniów naszej szkoły, podczas których zaprezentowały w ciekawy sposób swoje kraje, ich kulturę, obyczaje oraz przeróżne ciekawostki. Oprócz ciekawych prezentacji multimedialnych uczniowie brali udział w rozmaitych zabawach integracyjnych i komunikacyjnych. Głównym celem projektu było poznanie innych kultur, kształtowanie tolerancji, postawy otwartości na świat oraz kreatywności wśród młodzieży. Projekt miał także na celu kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Zajęcia prowadzone były głównie w języku angielskim (uczniowie mieli także okazję poznać kilka zwrotów w języku chińskim, wietnamskim i ukraińskim), uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez praktykantki i  prezentowali naprawdę wysoki poziom językowy!

To już kolejna wizyta wolontariuszy AIESEC w naszej szkole. Do tej pory gościliśmy praktykantki z Rosji, Ukrainy, Malezji, Rumunii, Chin, Węgier i Armenii. W tym roku dziewczęta na czas trwania projektu zamieszkały w domach uczennic naszej szkoły: Andżeliki Dobrowolskiej oraz Igi Michalkiewicz  którym serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc przy realizacji projektu! :-)

Oprac.: Lila Komorowska

*AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 000 członków. AIESEC działa w 107 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w programie rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved