foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

490575
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
870
1632
7970
472543
24711
41784
490575

Your IP: 34.203.28.212
2019-02-22 16:56

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Pokolenie narcyzów - praca Magdy Witkowskiej (kl. 3b LO)

"Podpierając się wszystkimi danymi jakie zbierałam, można stwierdzić, że faktycznie, istnieje coś w rodzaju generacji JA. Młodsze pokolenie widzi siebie  w centrum, resztę rówieśników ocenia słabo. Jest zadowolone ze swych osiągnięć, choć na pewno nie ma takiego doświadczenia, jak osoby starsze. Patrzy przychylnym okiem na siebie, twierdząc, że nie trzeba w sobie nic zmieniać, nad niczym pracować. Starsze pokolenie dostrzega to, że zawsze można coś ulepszyć, ocenia samych siebie surowiej, a rówieśników nie traktuje jak rzeszy ludzi głupich. Pomysłowość i oryginalność to też cecha dzisiejszych młodych. Prawie wszystkich. W większości wszyscy po 1980r. to chodzące ideały".

Przytoczony cytat z materiałów źródłowych:

"Jak stajemy się narcyzem? Czasem dzieje się to z powodu nadmiernego uwielbienia, jakim dziecko obdarzają rodzice. Innym razem szkodzi przesadny krytycyzm i wymagania” ,

- daje do myślenia także rodzicom i wychowawcom.

Jest to ciekawy materiał do dyskusji na godzinach wychowawczych i nie tylko. Cała praca dostępna jest tutaj

Wioletta Masiuda

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved