foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta


Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/Item.php on line 68

1 grudnia 1955 r. w stolicy stanu Alabama - Montgomery, powracająca z pracy szwaczka Rosa Parks, wbrew prawu, odmówiła przeniesienia się na tylne miejsce w miejskim autobusie. Została aresztowana, a wydarzenie to było początkiem protestów przeciw segregacji rasowej i bojkotu transportu publicznego. Główną postacią tych zdarzeń był dr Martin Luther King - działacz na rzecz równouprawnienia oraz zniesienia dyskryminacji rasowej, laureat pokojowej Nagrody Nobla z roku 1964.

Te wydarzenia natchnęły Paul Stebbingsa i Johna Kennego do napisania i wyreżyserowania sztuki pt: "The life and death of MARTIN LUTHER KING’’, którą uczniowie z naszej szkoły wraz z młodzieżą z odbywającej się wymiany polsko-niemieckiej mogli obejrzeć dnia 9.10.2015 w Centrum Kultury Wrocław- Zachód. Dwugodzinny spektakl zagrali brytyjscy aktorzy. Był on dla nas doskonałym sprawdzeniem naszych umiejętności językowych, ponieważ artyści odegrali go w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem talentu aktorskiego grających. Pokazywane emocje, uczucia i sytuacje czasem bawiły, a momentami smuciły. Sztuka bardzo nam się podobała, poczuliśmy klimat tamtych wydarzeń. Temat przedstawienia był trudny, może nawet wciąż aktualny, zmuszający widza do głębszych przemyśleń i refleksji. Na zakończenie nagrodziliśmy aktorów owacjami na stojąco i poprosiliśmy o wspólne zdjęcie.

2021 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved