foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

490507
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
802
1632
7902
472543
24643
41784
490507

Your IP: 34.203.28.212
2019-02-22 16:19

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniu 20.02.2019 r. w sali obrad Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się I uroczysta Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich w kadencji 2019-2021. Podczas sesji radni wybrali  Przewodniczącego Rady Mateusza Sokołowskiego, a Wiceprzewodniczącą została Klaudia Kwietniewska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej gminy.

W dniu 18.02.2019 r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się  uroczysta gala wręczenia stypendium Starosty Trzebnickiego.  Na uroczystość przybyli:  przedstawiciele władz Powiatu Trzebnickiego na czele z Panią Starostą Małgorzatą Matusiak i Wicestarostą Panem Grzegorzem Terebunem,  dyrektorzy  szkół,  jednostek organizacyjnych samorządu, rodzice, nauczyciele  i uczniowie.

Wśród stypendystów znaleźli się reprezentanci Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach:

  1. Kinga Szemiel – uczennica Liceum Ogólnokształcącego
  2. Patrycja Jerdonek – uczennica Technikum
  3. Helena Krzychała – uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego

Gratulacje dla wyróżnionych  uczniów, życzymy  Wam  wysokich wyników w dalszej edukacji i zrealizowania wszystkich życiowych marzeń. Oto link do fotorelacji:

https://www.facebook.com/pg/StarostwoPowiatoweWTrzebnicy/photos/?tab=album&album_id=2012569742124508

W dniu 19.02.2019 r. uczniowie klas I, II, III Technikum, II BS,  I LO oraz III GD wraz z opiekunami uczestniczyli w lekcji w Trzebnicy pt.: „Odsłaniamy świat reklamy.” Wyjazd koordynowała pani pedagog Marzena Słobodzian.

Ta multimedialna lekcja była przeprowadzona przez zawodowych aktorów  z Centrum Edukacji Filmowej. Podczas lekcji  młodzież poznała zagadnienia związane z filmem i mediami, mechanizmy rządzące światem reklamy. Po przerwie obejrzeliśmy  film z 2017 r pt.: ”The Circle. Krąg”, który przestrzega widzów przed przerażającą wizją przyszłości, kontrolowanej za pomocą internetu  i mediów społecznościowych.

Dzięki tej interaktywnej lekcji, nasi uczniowie  stali się bardziej świadomymi odbiorcami komunikatów medialnych.

15 lutego 2019 r. w obornickiej remizie odbył się półmetek klas drugich: Kl. II LO a i II LO b i  klasy II T.  Uroczyste rozpoczęcie zabawy  nastąpiło o godz.19.30, gdy przewodnicząca SU Technikum i Szkoły Branżowej z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Martyna Stelmasiak powitała wszystkich zgromadzonych.  Minutą ciszy uczciliśmy śmierć Jana Olszewskiego. Następnie klasy wraz z wychowawcami przystąpiły do wykonania pamiątkowych, klasowych zdjęć.  Pan dyrektor Rafał Szkwerko wygłosił krótkie  przemówienie i oficjalnie rozpoczął półmetek. Nadeszła chwila na szaloną zabawę,  w której wir  porwał nas DJ Artur Przystarz.

Była to niezapomniana noc, która zintegrowała społeczność szkolną i na długo zostanie w pamięci uczniów. Serdeczne podziękowania dla  rodziców za opiekę i pomoc przy organizacji  tego wieczoru.  

1 Ostatnio zaktualizowane32

Zakończyły się mecze siatkówki z udziałem  Technikum, Szkoły  Branżowej z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej  przy ul. Parkowej. Do finału zakwalifikowały się klasy: 3 ZSZ i 1 BS. Gratulujemy!

Czekamy na informacje od naszych kolegów i koleżanek z ul. Wrocławskiej, a poniżej tabelaryczne zestawienie wyników poszczególnych klas:

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved