foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

317938
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
718
4019
11953
296828
30473
38348
317938

Your IP: 54.224.118.247
2018-10-20 08:28

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Plan ligi siatkówki na październik:

22.10.2018 r. : 1T- 3BS* lekcja 1-2

24.10.2018 r. : 2T - 2BS* lekcja 2-3

25.10.2018 r : 3BS - 4T* lekcja 5-6

*- oznacza że jest to podczas lekcji w-f danej klasy

Zapraszamy do udziału!

Samorząd Uczniowski

Dnia 10 października 2018 r. społeczność naszej szkoły wraz z dyrekcją  oraz zaproszonymi gośćmi: panem Romanem Kowalczykiem - Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, panem Waldemarem Wysockim- Starostą powiatu trzebnickiego, panią Haliną Muszak - dyrektor OOK oraz panią Renatą Milczanowską - dyrektor Domu Dziecka uczestniczyła w niezwykłej lekcji historii poświęconej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekcja poprzedzona została  uroczystym ślubowaniem złożonym przez klasy pierwsze, które w ten sposób zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Nasza opowieść skupiła się na najważniejszych wydarzeniach z historii Polski w XX w. które ilustrowane były za pomocą  materiałów ikonograficznych, muzycznych i tekstów źródłowych (fragmentów wspomnień świadków historii).  Wszyscy uczestnicy lekcji pod przewodnictwem chóru stworzonego przez ks. J. Lazarka śpiewali pieśni patriotyczne.  Lekcję uświetniły występy  naszych szkolnych aktorów, którzy zaprezentowali fragmenty "Wesela" S. Wyspiańskiego oraz "Przedwiośnia" S. Żeromskiego". Nasi artyści również zagrali i zaśpiewali „Zakazane piosenki”, natomiast duet Michał Cyran – Karolina Dynia wykonał „Mury” J. Kaczmarskiego.

Po części dydaktycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły wystąpił  pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, który z wielką pasją i zaangażowaniem podzielił się z zebranymi wspomnieniami dotyczącymi walki o wolność prowadzonej przez NSZZ „Solidarność”.   Po wystąpieniu pana Kuratora wszyscy wzięli udział w mini koncercie, podczas którego wszyscy zaśpiewali pieśni patriotyczne, by udać  się do budynku Liceum, gdzie doszło do posadzenia  w ramach programu „100 drzew na stulecie odzyskania niepodległości” drzewa– buka pospolitego.

Po zakończeniu całej uroczystości pan Roman Kowalczyk zwiedził oba budynki szkolne i wyraził wielkie podziękowania dla całej społeczności szkolnej za przygotowanie tak pięknej lekcji historii.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości !!!!

100 lat

 

Dnia 12.10.2018 r. klasa III GD w ramach edukacji artystycznej wzięła udział w wystawie „Kolory natury” zorganizowanej przez Obornicki Ośrodek Kultury. Tradycyjnie przybyłych gości powitała Dyrektor Halina Muszak, oddając swój podziw i gratulacje autorom zdjęć. Jako uczestnicy wystawy  mogliśmy podziwiać niepowtarzalny klimat i  piękno przyrody, uwiecznione na profesjonalnych fotografiach.  

Dzięki współpracy z kuratorem  wystawy Markiem  Długoszem wystawę uświetnili sami autorzy prac: Marta Kutrowska – Kita, Rafał Dudek, Michał Jezierski.

Dzięki temu autorzy prac podzielili się nie tylko swoim imponującym dorobkiem artystycznym, ale też ubarwili spotkanie swoimi relacjami z pracy w terenie, podzielili się swoją wiedzą przyrodniczą oraz tajnikami  pracy fotografów.

Wystawa była bardzo ciekawa i pouczająca,  zachęcamy do jej obejrzenia.

W dniu 29.10.2018 r. (poniedziałek) odbędzie się spotkanie  dotyczące kształcenia uczniów niepełnosprawnych i edukacji włączającej:

  • Dla rodziców uczniów technikum, szkoły branżowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej - godz.16.30 (ul. Parkowa)
  • Dla rodziców uczniów gimnazjum i liceum ogólnokształcącego - godz.17.30 (ul. Wrocławska)

Zapraszamy !

W dniu 11.10.2018 r uczniowie klas z II, III, IV technikum architektury krajobrazu wraz z K. Malik – Judzińską i A. Zgierską, w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu brali udział w przygotowaniach Piętnastego Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. 
Uczniowie w grupach realizowali projekty związane tematycznie z Polską, oczywiście z wykorzystaniem dyni. Nasi uczniowie wykonali wiele ciekawych kompozycji, które będą stanowiły dekoracje podczas Festiwalu. 
Festiwal odbędzie się dnia 14.10.2018 r. od godz.11.00. 
W programie święta jest wiele ciekawych konkursów, oraz zabaw. Zapraszamy do udziału w Święcie Dyni i zobaczenia na żywo naszych dzieł! 

 

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved