foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2017058
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
2361
6147
15903
1985978
2361
86277
2017058

Your IP: 3.235.137.159
2020-10-01 22:21

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach 25-29 października po raz kolejny realizowany był w naszym liceum projekt międzynarodowej organizacji AIESEC pod hasłem „Enter Your Future”. Tym razem zajęcia warsztatowe prowadzone były przez praktykantki z Rosji i Ukrainy - Ksenię i Ałłę. Oprócz ciekawych prezentacji multimedialnych dotyczących kultury krajów, skąd pochodzą wolontariuszki uczniowie brali udział w rozmaitych zabawach integracyjnych, oraz w kilkuosobowych grupach przygotowywali prezentacje. Głównym celem projektu było propagowanie idei przedsiębiorczości oraz kreatywności wśród młodzieży. Projekt miał także na celu kształcenie umiejętności komunikacyjnych, pracy w grupie, negocjowania, radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Zajęcia prowadzone były wyłącznie w języku angielskim, co dodatkowo korzystnie wpłynęło na kształcenie płynności językowej. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez praktykantki i – jak przyznały Ałła i Ksenia-  prezentowali naprawdę wysoki poziom językowy! To już kolejna wizyta wolontariuszy AIESEC w naszej szkole. Do tej pory gościliśmy praktykantki z Malezji, Rumunii, Chin, Węgier i Armenii. W tym roku dziewczęta na czas trwania projektu zamieszkały w domach uczennic naszej szkoły: Oli Woźniak oraz Martyny Parus, którym serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc przy realizacji projektu! Mamy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny znowu będziemy gościć nowych praktykantów.

W dniu 14 października 2010 we wrocławskiej Auli Leopoldina odbyła się uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń zasłużonym pedagogom województwa dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazło się aż trzech nauczycieli naszej szkoły:

- Pani Emilia Żak uhonorowana nagrodą za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty,

- Pani Małgorzata Nehrebecka nagrodzona za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej

- Pan Henryk Cymerman odznaczony medalem KEN za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu od lewej: Henryk Cymerman (Medal KEN), Emilia Żak (Medal KEN i nagroda Kuratora Oświaty), Lilla Jaroń - podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Małgorzata Nehrebecka (nagroda Ministra Edukacji Narodowej).

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved