foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2016949
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
2252
6147
15794
1985978
2252
86277
2016949

Your IP: 3.235.137.159
2020-10-01 21:07

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Aż pięć uczennic naszego Liceum wróciło z nagrodami z X POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI I PROZY NIEMIECKO I ANGLOJĘZYCZNEJ, który został zorganizowany przez LO w PZS nr 1 w Trzebnicy 29 marca br.

W kategorii poezji angielskiej Małgorzata Tamulewicz (IIIB) tak zachwyciła wszystkich wykonaniem bardzo wymagającego językowo fragmentu prozy The Streets – „The Irony of it all”, że jury jednogłośnie przyznało jej I miejsce. Izabela Pawłowska (IC) - II miejsce - wyróżniła się perfekcyjną wymową wiersza Philipa Lavine „What Work Is?” a Patrycja Więcek (IIA) – III miejsce - wzruszyła interpretacją utworu ”Rock Me to Sleep” Elizabeth Akers Allen. Pięknie na scenie zaprezentowała się Adriana Piskor (IIIB) i wyrecytowała sobie II miejsce w kategorii poezji niemieckiej. Emocjonującą atmosferę wyciszyła kołysanką Martyna Barańska (IA), która zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Opiekun merytoryczny: Zdzisława Tajkiewicz-Woźniak

Z przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów zakwalifikowało się do Finału Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego z Fizyki – Edycja 2012. Są to: Bartosz Macikowski z klasy 2C i Robert Koszela z klasy 2B. Opiekę nad uczniami sprawuje pan Julian Furtak. Organizatorem Konkursu jest Centrum Kształcenia Ustawicznego „Scientia Institute”, a zadania przygotowują i sprawdzają egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Finał odbędzie się w piątek 30 marca 2012r. Gospodarzem części finałowej jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Polish-Lithuanian high five

Rozpoczynamy realizację nowego projektu finansowanego przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, ze szkołą partnerską Gimnazjum im. A. Brazauskasa w Kaišiadorys na Litwie, pod nazwą „Polsko-litewskie przybicie piątki” (tytuł zainspirowany piosenką http://www.youtube.com/watch?v=QN9GCoGMo_g&feature=related), który wiąże się ściśle z problematyką mniejszości narodowych oraz spojrzeniem na relacje sąsiedzkie pomiędzy Polską a Litwą przez pryzmat historii i współczesności. Tematyka ta będzie rozwijana w naszej szkole przez zastosowanie metod edukacji pozaformalnej i podczas polsko-litewskiego, 7-dniowego, spotkania w Supraślu.

Czas trwania projektu: 1.04–15.11. 2012. Wyzwania stojące przed nami i uczniami litewskimi to m.in.:

-  Konkurs na logo polsko-litewskiego partnerstwa szkół

-  Lipdub/filmiki i nocny maraton filmowy

-  Badanie ankietowe na temat skojarzeń narodowościowych

-  „Stereotypizacja w pantomimie”

-  debata

-  Audycje w radiu internetowym „9th wave radio station” w trzech językach

- „Civil courage for five”

- „Balonowe high five”

-  Geocaching

-  Sonda uliczna w Warszawie

-  Konkurs wiedzy o Litwie/Polsce

-  Założenie strony projektu na Facebooku, Youtube

Interaktywni językowo - kulturowo. Udowodnijmy sami sobie, że potrafimy razem wiele zdziałać i wyjdźmy poza tradycyjny tryb nauki!

Koordynatorzy projektu „Interaktywni językowo – kulturowo”: Bianka Kościuk, Patrycja Bobowska, Martyna Barańska, Weronika Urbanowicz, Jakub Klikowski, Adrian Czerwiński i Bartłomiej Bursztynowicz.

Opiekunowie: Anna Matwiszyn, Grzegorz Matwiszyn

884 miliony ludzi na świecie cierpi z powodu braku wody.....

Codziennie 6 tysięcy dzieci traci życie w wyniku chorób wywołanych przez brak dostępu do czystej wody......

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (World Water Day). W różnych zakątkach szkoły rozwieszone zostały plakaty informujące o potrzebie oszczędzania wody a przedstawiciele szkolnej Grupy Amnesty International pod kierunkiem pani Małgorzaty Zaręby przygotowali wystawę upamiętniającą ten dzień. Dla każdej klasy przygotowana została również prelekcja, w tym prezentacja filmu z cyklu S.O.S. dla świata, pt.: "Kropla w morzu potrzeb", dotycząca problemu, jakim jest brak dostępu do czystej wody na kontynencie afrykańskim. Głównym celem całej Akcji jest podniesienie świadomości i uwrażliwienie naszej społeczności szkolnej na problemy nie tylko innych krajów, ale i dotyczące nas samych. Poprzez zwrócenie uwagi na fakt, że miliardy ludzi na świecie cierpią z powodu braku wody pitnej, możemy sami uświadomić sobie konieczność mądrego i racjonalnego gospodarowania tym cennym darem natury. Podczas prelekcji wspólnie zastanowimy się nad pomysłami na jej oszczędzanie.


W zakładce przedmioty – biologia – aktualności znajdują się dwa niezależne zadania dla uczniów związane ze Światowym Dniem Wody. ZAPRASZAMY! Dodatkowo uczniowie klasy 2A i 2B przygotowali mini-plakaty dotyczące krążenia wody w przyrodzie, najładniejsze zostały zaprezentowane w galerii w sali nr 3. Plakaty ponumerowano od 1 do 20 i poddano pod głosowanie z pytaniem, który z nich podoba się najbardziej. Głosowali głównie gimnazjaliści, obecni w szkole na Dniu Otwartych Drzwi, a także dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie szkoły. W głosowaniu wzięło udział ponad 150 osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Wyniki głosowania są następujące:

I miejsce: Kamila Stachurska z klasy 2A (plakat nr 3 – 148 głosów)

II miejsce: Anna Kielar z klasy 1C (plakat nr 10 – 135 głosów)

III miejsce: Klaudia Musiał z klasy 2A (plakat nr 18 – 114 głosów)


Nagrodą dla zwycięzców w mini-konkursie na mini-plakat są oceny celujące z biologii. Pozostali uczniowie klasy 2A i 2B także otrzymali oceny i plusy za aktywność. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dziękujemy za trud i zaangażowanie w pracę nad plakatem. Zapraszamy do zwiedzania galerii.

Troje uczniów naszego liceum: Małgorzata Tamulewicz, Adrian Górski i Kamil Kowalski uczestniczyło w VI edycji  Powiatowego Konkursu Przekładu z Języka Angielskiego zorganizowanym w marcu przez PZS nr 1 w Trzebnicy.  W konkursie udział wzięło 9 uczniów 3 szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru  fragment prozy Edgara Alana Poe,  poezję śpiewaną Leonarda Cohena  oraz wiersz romantycznego poety Williama Blake’a. Na przetłumaczenie dowolnie wybranej formy uczestnicy mieli 90 minut. Poziom tegorocznej edycji był niezwykle wysoki, a zadania godne zawodowego tłumacza, z tym większą więc przyjemnością informuję, że nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kamil  Kowalski - I miejsce

Adrian Górski - II miejsce

Serdecznie gratulujemy! :-)

Opiekun merytoryczny: Lila Komorowska

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved