foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2016980
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
2283
6147
15825
1985978
2283
86277
2016980

Your IP: 3.235.137.159
2020-10-01 21:26

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach 12-16 marca na terenie naszej szkoły pojawiły się wolontariuszki z międzynarodowego  programu studenckiego AIESEC*

Iryna Mazura z Ukrainy

Do Thi Nguyet Anh z Wietnamu

Enya Zhou z Chin

Dziewczęta przeprowadziły 20 godzin zajęć z większością uczniów naszej szkoły, podczas których zaprezentowały w ciekawy sposób swoje kraje, ich kulturę, obyczaje oraz przeróżne ciekawostki. Oprócz ciekawych prezentacji multimedialnych uczniowie brali udział w rozmaitych zabawach integracyjnych i komunikacyjnych. Głównym celem projektu było poznanie innych kultur, kształtowanie tolerancji, postawy otwartości na świat oraz kreatywności wśród młodzieży. Projekt miał także na celu kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Zajęcia prowadzone były głównie w języku angielskim (uczniowie mieli także okazję poznać kilka zwrotów w języku chińskim, wietnamskim i ukraińskim), uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez praktykantki i  prezentowali naprawdę wysoki poziom językowy!

To już kolejna wizyta wolontariuszy AIESEC w naszej szkole. Do tej pory gościliśmy praktykantki z Rosji, Ukrainy, Malezji, Rumunii, Chin, Węgier i Armenii. W tym roku dziewczęta na czas trwania projektu zamieszkały w domach uczennic naszej szkoły: Andżeliki Dobrowolskiej oraz Igi Michalkiewicz  którym serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc przy realizacji projektu! :-)

Oprac.: Lila Komorowska

*AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 000 członków. AIESEC działa w 107 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w programie rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

To hasło przewodnie niezwykłej wyprawy dwóch młodych ludzi. Wyprawy z ideą. Podróżnicy zaczęli od spotkania z Lechem Wałęsą i zmierzali do Indii do Dalajlamy. Towarzyszył im specjalny dziennik podróży, w którym obaj nobliści, oraz wszyscy napotkani ludzie wpisywali w ojczystym języku swoją odpowiedź na jedno pytanie: "Czym dla Ciebie jest wolność i czy czujesz się wolny?"  20 000 km, 105 dni, 16 krajów, 2 ludzi, 1 idea. Podróżnicy poruszali się wyłącznie z wykorzystaniem autostopu oraz nocowali tylko pod namiotem lub u lokalnej ludności, jedli to co oni, żyli przez chwilę ich problemami, dzięki czemu mogli w wyjątkowy sposób poznać ich kulturę i sposób życia.  Niezwykłą, naładowaną emocjami prelekcję opisującą podróż naszpikowaną marzeniami, męską rywalizacją, bólem, strachem, uczuciem szczęścia i przyjaźnią, wysłuchali uczniowie klas o profilu społecznym, z ust uczestnika - Aleksandra Adamusa. Alek to absolwent naszego liceum, aktualnie student Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Długotrwałe brawa na zakończenie trzygodzinnego wystąpienia były wyrazem wrażenia, jakie wywarł prelegent. Osoby, które odczuwają jeszcze niedosyt, oraz te, które chciałyby poznać szczegóły wyprawy, mogą prześledzić jej zapis na stronie www.autostopemkuwolnosci.pl, gdzie uczestnicy na bieżąco opisywali swoje przygody.

5 marca odbył się szkolny etap konkursu języka angielskiego Pokaż Nam Język organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Konkurs miał formę testu on- line, na napisanie którego uczniowie mieli 40 minut. Zawierał pytania nie tylko z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego ale także wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie udział wzięło 26 uczniów różnych klas. Najlepsze wyniki i oceny celujące i bardzo dobre otrzymali:

l.p.

Imię i nazwisko

klasa

Wynik

Ocena

1

Kamil Kowalski

2b

34/40

6

2

Małgorzata Tamulewicz

3b

31/40

6

3

Wioletta Kazana

3b

29/40

6

4

Maciej Ćwikłowski

3a

29/40

6

5

Alan Klebanowicz

2b

26/40

5

6

Bartosz Macikowski

2c

25/40

5

7

Adrian Górski

2a

23/40

5

8

Cezary Michałkiewicz

2b

23/40

5

9

Mikołaj Janiak

1a

23/40

5

10

Magdalena Szemiel

2c

21/40

5

11

Michał Grekuliński

2b

21/40

5

12

Martyna Barańska

1a

21/40

5

W półfinale, który odbędzie się dnia 30 marca w WSB Wrocław, szkołę reprezentować będą:

Kamil Kowalski

Małgorzata Tamulewicz

Wioletta Kazana/Maciej Ćwikłowski

oraz w rezerwie (w przypadku losowym nieobecności jednej z osób zakwalifikowanych) - Alan Klebanowicz

Gratulujemy i trzymamy kciuki :-)

Szkolny koordynator konkursu: Liliana Komorowska

2 marca 2012 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach Śląskich odbył się II Powiatowy konkurs „Lektury do matury”, zorganizowany przez p. Beatę Orlik – Kwolik i p. Dorotę Matusiak pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego „Sowa”. W imprezie udział wzięły trzyosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Trzebnickiego (PZS nr 1 w Trzebnicy, PZS nr 2 w Trzebnicy i PZS w Obornikach Śląskich).

Konkurs składał się z dwóch części:

1) testu indywidualnego - uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości lektur - uzyskane punkty zostały zsumowane na konto drużyny;

2) zadania drużynowe: drużyny losowały koperty z cytatami, na ich podstawie musiały rozpoznać autora, tytuł utworu oraz bohatera; ostatnie zadanie dotyczyło rozpoznania symboli literackich.


WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE – PZS nr 1 w Trzebnicy

II MIEJSCEPZS w Obornikach Śląskich

Uczestnicy: Olga Majewska, Adriana Piskor, Kamil Dzięgielewski

III MIEJSCE – PZS nr 2 w Trzebnicy

Dorota Matusiak

W marcu odbyły się eliminacje szkolne IV Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka. Bieżąca edycja odbywa się pod hasłem "Afryka kolebką ludzkości" związanym z ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Ludności Pochodzenia Afrykańskiego". Do trudnego testu przystąpiło piętnaście osób. Największą liczbę punktów uzyskali: Wioletta Kazana - kl.3b (32pkt), Patryk Bednarek - kl.3a (24pkt) oraz Maciej Ćwikłowski - kl. 3a (22pkt). Życzymy powodzenia w rywalizacji z uczniami szkół średnich powiatu trzebnickiego.

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved