foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2073246
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
6204
3551
18839
2039728
58549
86277
2073246

Your IP: 3.237.61.235
2020-10-22 09:21

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W grudniu nasi licealiści odwiedzili pensjonariuszy obornickiego Domu Opieki Społecznej  z andrzejkowym programem artystycznym przygotowanym pod opieką p. Magdy Bugielskiej-Bielenicy oraz p. Danuty Pawlaczek.

W dniach 5 - 9 grudnia 2011 r. w Podgórzynie k/Jeleniej Góry, w ośrodku „Karolinka” odbył się kolejny, doroczny międzyszkolny Obóz Geograficzny, w którym wzięli udział uczniowie III, V, XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnikami z obornickiego liceum byli: Aleksandra Pluta, Joanna Krzyżak, Karol Żuk (z kl.1a), Iga Michalkiewicz, Angelika Gorazdowska, Adrian Górski (z kl.2a) oraz Patryk Bednarek, Maciej Ćwikłowski i Łukasz Sienkiewicz (z kl.3a). Kadrę stanowiła elita dolnośląskich nauczycieli geografii: Marta Helt (III LO), Ryszard Pawlak (V LO), Andrzej Gościej (XIV LO) oraz Artur Przystarz (LO Oborniki Śl.), która przeprowadziła kilkudniowe zajęcia. Blok zajęć był tematycznie bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie i podany w atrakcyjnej formie (gdyby wszystkie zajęcia szkolne mogły się tak odbywać…). Braliśmy udział w wykładach, prezentacjach i oglądaliśmy ciekawe filmy geograficzne, uczestniczyliśmy również w lekcjach terenowych. Na zajęciach byliśmy podzieleni na grupy, w których znajdowali się uczniowie z różnych szkół. Umożliwiło nam to dobre poznanie się. Grupy rywalizowały ze sobą w rozmaitych  quizach i konkursach.  Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody na koniec obozu, w czasie wspólnego podsumowującego spotkania w sali kominkowej. Wieczorami odbywały się imprezy taneczne oraz wspólne śpiewanie karaoke, sprzyjające integracji. Obóz to nie tylko sama nauka, lecz też wspaniała zabawa oraz możliwość poznania wielu nowych ciekawych osób, nawiązania nowych znajomości.

więcej zdjęć w galerii szkoły

oprac.: Joanna Krzyżak, Patryk Bednarek


15 grudnia 2011 grupa 28 uczniów z naszego Liceum pojechała do Centrum Kultury Wrocław – Zachód na przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu TNT Theatre Britain pt. "David Copperfield". Jak w każdym semestrze nauczycielki języka angielskiego Liliana Komorowska i Zdzisława Tajkiewicz-Woźniak, dbając nie tylko o rozwój językowy ale również kulturalny swoich uczniów, zachęciły ich do prześledzenia losów bohatera jednej z ulubionych powieści Charles’a Dickensa. Przedstawienie łączyło elementy komedii, tragedii, melodramatu, romansu i muzyki – połączenie, które stworzyło teatralną ucztę w pełni docenioną przez naszych uczniów! Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej teatru www.english-theatre.cz.

oprac. Zdzisława Tajkiewicz-Woźniak

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów Liceum Ogólnokształcącego, jakim jest zakwalifikowanie się do drugiego, okręgowego etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej. Uczestnicy w pierwszym etapie (wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów naszego liceum) wykonali pracę na jeden z wybranych tematów. Wymagało to od uczestników przeprowadzenia badań terenowych. Prace zostały wysłane a następnie ocenione przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Do następnego etapu zakwalifikowano ok. 60 prac uczniów reprezentujących szkoły województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Wśród nich znalazło się aż pięcioro uczniów naszej szkoły: Angelika Gorazdowska (kl.2a), Adrian Górski (kl.2a), Maciej Ćwikłowski (kl.3a), Radosław Rusztyn (kl.3a) oraz Wioletta Kazana (kl.3b). Dwie ostatnie wymienione osoby dostały się do etapu okręgowego po raz drugi z rzędu! Przed nimi ciężka praca przygotowująca do udziału w II etapie, który odbędzie się w Szklarskiej Porębie w dniach 11 - 12 lutego 2012. Może doczekamy się finalisty na szczeblu ogólnopolskim? Trzymamy kciuki!

Opiekun merytoryczny: Artur Przystarz

Fot. Finaliści etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej.

Dnia 30 listopada 2011r. odbyły się eliminacje Konkursu Wiedzy o AIDS. Polegały na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu problematyki HIV/AIDS. Były także pytania z dziedziny immunologii, wirusologii, medycyny, itp. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie PZS w Obornikach Śląskich: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Hotelarskiego i Technikum Ekonomicznego. Test pisało łącznie 33 uczniów. Do Finału zakwalifikowało się 9 osób. Wielki Finał (część ustna) odbył się 1 grudnia z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Każdy z uczestników Finału za poprawną odpowiedź otrzymywał punkty w postaci cukierków. Liczył się refleks i poprawność odpowiedzi. Na koniec podliczono punkty - cukierki i oto, co z Finału wynika:

LAUREACI - ocena celujący z biologii:

I miejsce: Angelika Klusek z klasy 3C

II miejsce: Kinga Rachwalik z klasy 3C i Bartosz Macikowski z klasy 2C

FINALIŚCI - ocena bardzo dobry z biologii:

Roksana Dembińska z klasy 3C, Martyna Morawska z klasy 2C, Wioletta Stachowicz z klasy 2TH, Marcin Matraszek z klasy 3TA i Patrycja Bednarek z klasy 3TA

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie. Zapraszamy za rok!

opiekun merytoryczny: Małgorzata Nehrebecka

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved