foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

2072941
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
5899
3551
18534
2039728
58244
86277
2072941

Your IP: 3.237.61.235
2020-10-22 08:45

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Konkurs TEST BIOLOGIA PLUS odbył się w piątek 21 października 2011r. W Konkursie wzięło udział 17 uczestników z klasy 2C i 3C (klasy przyrodnicze). Znamy już wyniki tego testu.

Test najlepiej napisał Oskar Machnik z klasy 3C - uzyskał 72 /100 pkt

Następne w kolejności były Angelika Klusek i Ania Miedzińska z klasy 3C GRATULACJE !!!

opiekun merytoryczny: Małgorzata Nehrebecka

We wtorek 29.11.2011 w auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wśród ponad 250 wyróżnionych stypendystów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Wioletta Kazana z klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego i Patryk Bernadek z klasy IV Technikum Informatycznego. W minionym roku szkolnym Wioletta uzyskała średnią ocen 5,36 i wzorową ocenę zachowania, natomiast Patryk – średnią ocen 5,00 i również wzorową ocenę zachowania. Stypendystom gratulujemy, a młodsze koleżanki i kolegów zachęcamy do walki o przyszłoroczne stypendia.

Magdalena Bawolska z klasy 2a została zakwalifikowana do eliminacji okręgowych XXXVIII Olimpiady Historycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym a później centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady Historycznej. Jest to wreszcie  możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, zyskania cennych nagród i otwartej drogi na wymarzone studia.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

opiekun merytoryczny: Emilia Buczak

24 listopada 2011 roku klasa 1a europejska pod opieką  p. Artura Przystarza  wraz ze swoją wychowawczynią p. Lilianą Komorowską wyruszyła w niedaleką podróż by podbić piękne i dobrze nam znane miasto Wrocław.

Najpierw odwiedziliśmy  Dom Europy, w którym prezentowana była wystawa plakatów wyróżnionych uczniów woj. dolnośląskiego poświęcona polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Ogromnym i bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla nas odnalezienie na wystawie  plakatu naszego kolegi Michała Mazurka, który zajął pierwsze miejsce.

Zafascynowani wystawą zmierzaliśmy niczym dzielni żołnierze w stronę rynku  aby przed wykładem posilić się i poczuć klimat wielkiego miasta. W drodze pan Artur nie pozwolił nam niezauważalnie przejść obok pięknych uroków Wrocławia,  opowiadając różne historie z nim związane i komentując interesująco mijane przez nas zabytki.

Około godziny 17:00, wzbogaceni w energię i zdolność do przetwarzania informacji udaliśmy się do Uniwersytetu Wrocławskiego, a dokładniej do Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego. Temat naszego wykładu był następujący: "Uzbekistan - czas, ludzie, kultura". Obszerną wiedzę na jego temat przekazała nam pani dr Jolanta Barbara Jabłonkowska. Pani Jolanta wyposażyła nas w ogromną wiedzę na temat Uzbekistanu, pokazała fascynujące zdjęcia i ciekawe filmy ilustrujące życie zamieszkującej tam ludności.

Ola Mietełka (1a)

 

5 listopada 2011 odbył się Dzień Dawcy Szpiku w Obornikach Śląskich. Angelika Klusek, sama zarejestrowana jako potencjalny dawca, zgłosiła chęć jego organizacji i skoordynowania wszystkich przygotowań. Dzięki życzliwości Dyrekcji szkoły (Dyrektor Sławomir Szypulski zgłosił akces do bazy dawców, a wicedyrektor Pani Beata Orlik-Kwolik aktywnie nas wspierała), akcja gościła w progach Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Holteia. Tak, jak zawsze, i tym razem bezinteresownie wsparli nas wolontariusze, Panie pielęgniarki i Pan doktor. Jako pierwszy, punktualnie o 10.00, zarejestrował się Starosta Trzebnicki, Pan Robert Adach, otwierając listę 36 nowych, potencjalnych dawców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za stworzenie nowych szans na życie i mamy nadzieje na kolejne Dni Dawcy w Obornikach Śląskich.

info za: www.dkms.pl

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved