foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta


Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/Item.php on line 68

W czwartek 03.11.2016r. mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć w naszej szkole Aruna Milcarza, podróżnika i reportera. Podczas spotkania  dowiedzieliśmy się również, że nasz  gość w międzyczasie napisał nową książkę "Czad - w poszukiwaniu straconego". Tematem naszego spotkania była podróż do Mongolii w poszukiwaniu Pustyni Gobi. Dowiedzieliśmy się, jak żyje się w środkowowschodniej Azji. Nasz gość z pasją opowiadał o swoich przeżyciach oraz napotkanych przez niego przeszkodach. Podczas prezentacji mówił o zwyczajach i codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Ludzie mieszkający tam żyją ubogo, jednak są szczęśliwi, ponieważ "my mamy pieniądze, ale nie mamy czasu, za to oni nie mają pieniędzy, ale mają czas". Kiedy Arun wyrusza w podróż i dociera w planowane miejsce, nie myśli o odpoczynku, lecz ciężko pracuje pomagając gospodarzom w zamian za nocleg i wyżywienie. Słuchając ciekawych historii podróżnika czas minął bardzo szybko. Była to fascynująca lekcja geografii i bardzo miłe spotkanie z przyjacielem naszej szkoły jakim jest Arun.  Myślę, że wiele osób nie może doczekać się następnego spotkania.


2021 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved