Ostatni tydzień listopada grupa naszych uczniów spędziła w leżącym w Abruzji włoskim mieście Avezzano. Wyjazd ten były kolejnym już – po litewskim, rumuńskim i tureckim - etapem realizacji projektu ERASMUS+ International High Five. Najważniejszym elementem wyjazdu były spotkania warsztatowe i wymiana doświadczeń z naszymi partnerskimi szkołami w zakresie metod i perspektyw kształcenia zawodowego, rynku pracy i nowoczesnych technologii. Uczniowie podzieleni na międzynarodowe zespoły uczestniczyli m.in. w wykładach i warsztatach nt. medycyny pracy oraz zwiedzali nowoczesne przedsiębiorstwa takie jak LFoundry (jedna z największych na świecie fabryk sensorów – w czujniki cofania tej firmy wyposażony jest dziś co trzeci samochód na świecie) czy Telespazio (Agencja Nawigacji Satelitarnej w której uczestnicy projektu poznali specyfikę pracy naukowców i inżynierów technologii satelitarnych, kosmicznych oraz astronomicznych). Zwiedzaliśmy też laboratoria i pracownie naszej szkoły partnerskiej Iis Ettore Majorana oraz oczywiście bliższą i dalszą okolicę – miasta Celano, Pescarę oraz Rzym. Uczniowie przez cały tydzień mieszkali w domach swoich włoskich przyjaciół komunikując się wyłącznie w języku angielskim.