W środę 27 kwietnia 2022 br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Holteia w Obornikach Śląskich odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny "Polskie Państwo Podziemne 1939 - 1945".
W zmaganiach konkursowych wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Trzebnickiego. 
Miło nam ogłosić, że jury konkursu wyłoniło laureatów w kategorii szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe - nazwiska zwycięzców są zamieszczone na stronie www naszej szkoły w zakładce "KONKURS POLSKA PODZIEMNA" (góra strony).
 
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu. 
 
 
organizatorzy Konkursu: 
Emilia Buczak, Mateusz Błażków
PZS Oborniki Śląskie
W dniu 21 kwietnia uczennice naszej szkoły Zuzanna Wołkowicz, Oliwia Pawlak i Kinga Kraus reprezentowały naszą szkołę w XXI Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej. 
Z radościa i dumą informuję, że nasze uczennice Kinga Kraus i Oliwia Michalina Pawlak zdobyły I miejsce w kategorii Język Angielski. Dziewczyny zachwyciły swym aktorstwem i niesamowitą interpretacją utworu ' The world was wide enough" autorstwa Lin- Manuel Miranda.W kategorii Język niemiecki I miejsce wyrecytowała po mistrzowsku Kinga Kraus wierszem " Krieg dem Kriege" Kurta Tucholsky.Zuzia, która w tym roku uplasowała się poza podium oczarowała charakteryzacją i z pewnością zaimponowała bardzo obszernym fragmentem z Harry Pottera i Zakonu Feniksa Brawo dziewczyny!!!
 
Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy 3LOb: Oliwia Balcerzak, Oliwia Pawlak i Konstancja Klimuk  zdobyły 2 miejsce w Powiatowym Konkursie "EKO-Ziemia".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!