Nasza szkoła realizuje projekt w ramach projektu "International high five: teachers for innovations" realizowanego w ramach działania "Mobilność kadry edukacji szkolnej" w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Celem projektu jest podwyższenie jakości pracy placówki oświatowej poprzez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich, jak: zagraniczne kursy językowe i szkolenia tematyczne, w trakcie których będą podnosić oni własne kompetencje zawodowe.
Pracownicy szkoły będą mieli możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, pogłębienia współpracy międzynarodowej i zapoznania się z kulturą innych państw.
Advanced Language and Methodology Anna Kołodyńska.pptx
Advanced-Language-and-EFL-Methodology Z. Tajkiewicz Woźniak.pptx
Artykuł Po pierwsze inestować w ludzi.pdf
Emilia Buczak, nauczyciel histtorii- Malta.pptx
English meeting with history & tradition A. Przystarz i M. Błażków.pptx
Joanna Idziak-nauczyciel wychowana fizycznego-Malta.pptx
Malta A. Przystarz.pptx
Malta my learning and culture experience, anglista -Beata Janiak.pptx
MALTA, JULY 2017, KROL-MAZURKIEWICZ.pdf
Mobilność kadry edukacji szkolnej oczami  nauczycieli PZS Oborniki Śląskie.docx
Nauczyciele doszkalają się.jpg
Nauczycielskie debiuty A. Przystarz.jpg
Nauczycielskie debiuty Emilia Buczak.jpg
Nauczycielskie debiuty M. Zaremba cz. 1.jpg
Nauczycielskie debiuty M. Zaremba cz. 2.jpg
Nauczycielskie debiuty Małgorzata Nehrebecka.jpg
Nauka języka podczas słuchania muzyki.pptx
Oxford my learning experience B. Janiak.pptx
Physics on Malta J. Furtak.pptx
Praktyczne wykorzystanie wiedzy.jpg
PZS jako organizacja ciągle ucząca się.jpg
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę.docx
THE-FAKE-NEWS.pptx
Wielka Brytania M. Nehrebecka.pptx

 

W ramach projektu Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii Szkół Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu w Polsce, nasza szkoła w postaci uczniów klas 3G, 2A oraz 3T wzięła udział w  warsztatach z zakresu Sprawiedliwego Handlu i Sprawiedliwości Społecznej. Zajęcia, w ciekawej dla uczniów formie sprzyjającej ich aktywizacji i myśleniu, przeprowadził pan Borys Bińkowski. Misją tego programu jest propagowanie idei oraz standardów Sprawiedliwego Handlu w celu wspierania marginalizowanych producentów i drobnych wytwórców z krajów "biednego Południa" poprzez budowanie świadomości, edukację w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji oraz działania na rzecz zwiększania dostępności produktów Sprawiedliwego Handlu w Polsce. Zagadnienia te wchodzą w zakres Edukacji Globalnej, która znajduje wyraz w podstawie programowej edukacji szkolnej. Udział w projekcie jest też elementem zabiegania lokalnej społeczności Obornik Śląskich, aby otrzymać tytuł Miasta Sprawiedliwego Handlu (drugiego w Polsce, po Poznaniu).W poniedziałek 14 marca  uczennice klasy 2 gimnazjum Klaudia Kwietniewska, Michalina Stempin i Anna Syrnik zaprezentowały efekty pracy wykonanej pod opieką p. Artura Przystarza w ramach Projektu Gimnazjalnego. Uczennice przeprowadziły dla klas gimnazjalnych prelekcję dotyczącą miodu, życia i hodowli pszczół. Został również zorganizowany sklepik z własnoręcznie przygotowanymi miodowymi pysznościami, sprzedawane były m.in. ciasta, sałatki, kanapki oraz gorąca herbata, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. W ramach sprawdzenia wiedzy dotyczącej tematyki projektu wśród uczniów  przeprowadzone zostały quizy, najlepsi zostali nagrodzeni niespodziankami.

W tym roku szkolnym projekt gimnazjalny z biologii obejmuje zajęcia w szkole, ale i w domu, pod fachowym okiem mamy lub babci naszych gimnazjalistek. Lidia, Oliwia, Aurelia i Malwina z klasy 2G uczą się piec rogaliki, ciasta drożdżowe, pizzę czy chleb. Wykorzystują w kuchni drożdże - żywe organizmy od dawien dawna znane, tylko nikt nie nazywał ich zastosowania biotechnologią. Przy okazji ich zabawy w kuchni przypominamy o konkursie fotograficznym "Selfie jak na drożdżach". Zdjęcia można przynosić do opiekuna projektu M. Nehrebeckiej do 14 kwietnia. Nagrodą główną dla autora najlepszego ujęcia jest worek drożdżowych rogalików, a dla klasy, z której wpłynie najwięcej zgłoszeń - tort na Dzień Dziecka. ZAPRASZAMY do zabawy!!!


Scenariusz: Kasia Komorowska

Realizacja i montaż: Kamila Ścisłowska