Pokolenie narcyzów - praca Magdy Witkowskiej (kl. 3b LO)

"Podpierając się wszystkimi danymi jakie zbierałam, można stwierdzić, że faktycznie, istnieje coś w rodzaju generacji JA. Młodsze pokolenie widzi siebie  w centrum, resztę rówieśników ocenia słabo. Jest zadowolone ze swych osiągnięć, choć na pewno nie ma takiego doświadczenia, jak osoby starsze. Patrzy przychylnym okiem na siebie, twierdząc, że nie trzeba w sobie nic zmieniać, nad niczym pracować. Starsze pokolenie dostrzega to, że zawsze można coś ulepszyć, ocenia samych siebie surowiej, a rówieśników nie traktuje jak rzeszy ludzi głupich. Pomysłowość i oryginalność to też cecha dzisiejszych młodych. Prawie wszystkich. W większości wszyscy po 1980r. to chodzące ideały".

Przytoczony cytat z materiałów źródłowych:

"Jak stajemy się narcyzem? Czasem dzieje się to z powodu nadmiernego uwielbienia, jakim dziecko obdarzają rodzice. Innym razem szkodzi przesadny krytycyzm i wymagania” ,

- daje do myślenia także rodzicom i wychowawcom.

Jest to ciekawy materiał do dyskusji na godzinach wychowawczych i nie tylko. Cała praca dostępna jest tutaj

Wioletta Masiuda

Wyniki etapu szkolnego konkursu matematycznego w Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 17 grudnia odbył się etap szkolny konkursu matematycznego. Wzięło w nim udział 56 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, w tym:

– 26 osób z klas pierwszych (kategoria Junior)

– 17 osób z klas drugich (kategoria Student)

– 13 osób z klas trzecich (kategoria Student)

Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru. Uczestnicy mieli do rozwiązania 28 ciekawych, niestandardowych zadań. Najwięcej punktów zdobył Krystian Czerwiński z IIIb (87 pkt), na drugim miejscu uplasowała się Monika Pawlak z IIb (84 pkt), a na trzecim Kamil Kowalski z IIIb (83 pkt).

W załączniku znajduje się lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do zewnętrznego etapu konkursu (Międzynarodowy Konkurs KANGUR), który odbędzie się w czwartek, 21 marca 2013r. ok. godz. 9.00.