klasa iizssz.jpg - 1.29 Mb

klasa ii.jpg - 2.73 Mb

 

 

 

O programie Klasa z Klimatem

Polskie Biuro Regionalnego Centrum Środowiskowego na Europę Środkową i Wschodnią ma przyjemność zaprosić Państwa nowego programu edukacji ekologicznej pod tytułem „Klasa z Klimatem”.

Program obejmuje zagadnienia związane ze zmianami klimatu w kontekście wykorzystania energii. Prezentuje nie tylko najnowsze badania dotyczące problemu zmian klimatycznych, omawia także możliwości rozwiązań technologicznych, ekonomicznych i systemowych. „Klasa z Klimatem” jest kontynuacją naszego udanego projektu „Kioto w Domu”, skierowaną do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs na krótki film o tematyce ekologicznej nagroda 3000 zł

 

Otrzymałem dzisiaj informacje z Projektu w którym uczestniczymy Klasa z klimatem , że ze względu na mała liczbę chętnych do jednego konkursów - filmowego (tylko 3 grupy nadesłały prace), a wygrywa 10 grup. Jest szansa na wygranie dla Was 3000 zł (dobre kieszonkowe. Czyli jest duża szansa na wygranie pieniążków dla Was. Zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmiku telefonem komórkowym. Termin wykonania do końca lipca. Więcej informacji jest poniżej. Zastanówcie się i dajcie odpowiedz


"Zaprezentujemy także Państwu międzynarodowy program edukacyjny "Błekitny Pakiet" oraz metodę
jedną z najnowocześniejszych metod edukacji: "Serious Gaming". Będzie można zobaczyć pokaz
slajdów z rozpoczynającej się niedługo wyprawy arktycznej (http://geographica.pl), skupionej
wokół skutków zmian klimatu w Arktyce.

Odbędzie się także pokaz filmów stworzonych przez uczniów.

Konferencję zaszyci swoim patronatem oraz obecnością Minister Środowiska Marcin Korolec.
Po konferencji zapraszamy na lunch.


W konkursie filmowym mamy jeszcze wolne miejsca. na przewidzianych 10 nagród po 3000zł każda
mamy dopiero 3 zgłoszenia. Być może uda się Państwu przekonać jeszcze jakieś osoby do wzięcia
udziału w konkursie. Aby to zrobić wystarczy:
1. Zobaczyć którąś z prezentacji:
- http://klasazklimatem.pl/biuro.ppt
- http://klasazklimatem.pl/dom.ppt
- http://klasazklimatem.pl/zakupy.ppt
- http://klasazklimatem.pl/prad.ppt
- http://klasazklimatem.pl/samochody.ppt

2. Wymyślić fajną krótką scenkę promującą proekologiczne zachowania
3. Nagrać tę scenkę telefonem komórkowym
4. Umieścić film na youtube.com
5. Jako zgłoszenie przesłać adres tego filmu do mnie.

Jury rozpoczyna obrady 15 sierpnia, postanowiliśmy więc przesunąć termin oddawania filmów do
końca lipca. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa.

.

Szkoła z klasą 2.0

Jak w uczeniu się i w nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)?

"Szkoła z klasą 2.0" pomaga odpowiedzieć na to pytanie uczniom i nauczycielom. Już drugi rok zachęcamy nauczycieli do pracy z uczniami metodą projektów edukacyjnych z wykorzystaniem TIK i promujemy Szkolne Kodeksy 2.0, czyli zasady korzystania z nowych technologii w edukacji.

Program skierowany jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, którzy widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i którzy są przekonani, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

W I semestrze szkoły wprowadzą lub zweryfikują Kodeksy 2.0. W każdej szkole odbędzie się debata szkolna, dotycząca korzystania z nowych mediów w nauczaniu, uczeniu się i życiu szkoły. W szkołach , które przystąpią do wersji standardowej programu, a nie brały udziału w poprzedniej edycji, odbędą się też przygotowujące do debaty szkolnej dyskusje w klasach. Dla weteranów pierwszej edycji programu debata szkolna będzie natomiast okazją do podsumowania zeszłorocznych działań i wprowadzenia w życie nowych zasad. W tych szkołach , a także we wszystkich szkołach z Pilotażu 2.0 uczniowie będą mieli okazję już w pierwszym semestrze wykazać się wiedzą i umiejętnościami, przygotowując zajęcia Uczymy z TIK. Doświadczenie pokazało, jak ważne jest utrwalenie i weryfikacja zasad Kodeksu, dlatego wszyscy uczestnicy przetestują je z uczniami, pracując nad zadaniami TIK -  szkoły, które uczestniczyły w ubiegłorocznej edycji, poprzez zadania TIK poddadzą swój Kodeks rewizji już na jesieni; nowe szkoły w programie będą testować wypracowany podczas debaty szkolnej Kodeks pod koniec I semestru. Szczególny charakter zadanie TIK będzie miało dla szkół uczestniczących w Pilotażu 2.0 - poprosimy nauczycieli i uczniów o realizację cyklu zadań za pomocą trzech różnych sposobów stosowania TIK w czasie lekcji: rzutnika, pracy grupy uczniów przy jednym komputerze i pracy w systemie jeden uczeń - jeden komputer.

W II semestrze stawiamy na pracę metodą projektów edukacyjnych wykorzystujących nowe technologie - projekty związane są ze sprawnością Działamy z TIK. Zaproponujemy nowe tematy i pomoce. Każdy nauczyciel zrealizuje z grupą uczniów projekt lub cykl zajęć z wykorzystaniem wybranych narzędzi i programów. Chcielibyśmy, aby nasz program przyczynił się do popularyzacji tych atrakcyjnych dla uczniów – a zarazem skutecznych – sposobów nauczania.

Na zakończenie programu, uczestnicy przedstawią swoje osiągnięcia oraz wspólnie wypracowany kodeks na Szkolnych Festiwalach 2.0.

KONSULTACJE Z CHEMII W TECHNIKUM

Zajęcia będą odbywać się w środy po siódmej godzinie lekcyjnej – 14:30


8 LUTY sala nr 3 - Pierwsze zajęcia POKAZ FILMÓW "CIEKAWE EKSPERYMENTY CHEMICZNE"