21 marca jak co roku w Liceum świętowano I Dzień Wiosny, który został przygotowany przez klasę 1LOa oraz Samorząd Uczniowski. Klasa 1 LOa stając na wysokości zadania zapewniła wszystkim uczniom moc atrakcji i rozrywki. Tego dnia wybrano również MISS i MISTERA SZKOŁY, którymi zostali Aleksandra Frosztęga oraz Marcel Kwolik.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

 

Dzień Edukacji Prawnej
Dnia 15 marca 2018 r. 4 uczennic LO: Adrianna Sienkiewicz, Sara Kolasa, Karolina Oksińska oraz Aleksandra Trymbulak pod opieką pani Marzeny Słobodzian uczestniczyło w Dniu Edukacji Prawnej organizowanym przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy. Uczennice tego dnia zwiedziły budynek Sądu oraz uczestniczyły w wykładzie prowadzonym przez sędziego i prokuratora, by na koniec wziąć udział w debacie na temat granic prawa własności.
 
 
 

W czwartek 15 marca 2018 r. nasi licealiści i gimnazjaliści wybrali się w podróż w przeszłość. Nasza wyprawa zaczęła się w Biskupinie, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych kultury łużyckiej. Po blisko dwugodzinnym spacerze po biskupińskiej osadzie pojechaliśmy do znajdującego się w Gnieźnie Muzeum Początków Państwa Polskiego, aby obejrzeć średniowieczne zabytki dokumentujące początki polskiej państwowości oraz wystawę czasową poświęconą Państwu Wielkomorawskiemu.
opiekun: Emilia Buczak

Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2017/2018, zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania i konsultacje, które odbędą się:

- dla klas Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego dnia 27.III.2018 r. (wtorek) o godz. 17:00 w budynku szkoły przy ulicy Wrocławskiej 18;

- dla klas Branżowej Szkoły 1 stopnia, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum dnia 28.III.2018 r. (środa) o godz. 17:00 w budynku szkoły przy ulicy Parkowej 8.

15 marca 2018 klasa 2B uczestniczyła w dniach otwartych Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Inżynierii  Środowiska. Do spotkania naszych uczniów i przedstawicieli PWr doszło dzięki osobistemu zaangażowaniu wychowawczyni klasy Danuty Królikowskiej Krzysztofiak. O godzinie 10.00 uczniowie wzięli udział w wykładzie, na którym przedstawiono w sposób atrakcyjny i merytoryczny informacje dotyczące WIŚ min. o sposobie rekrutacji, kierunkach i specjalnościach kształcenia, możliwościach rozwoju kariery  w kraju i za granicą po skończeniu studiów. Ciekawą informacją okazała się ta, że studia na wydziale są interdyscyplinarnymi i mogą być odskocznią   do studiowania na innych kierunkach.  Po blisko godzinnym wykładzie klasa 2B wzięła udział w zajęciach warsztatowych (tzw.  mikropokazach nowoczesnych technologii inżynierskich) w pracowniach wydziałowych pod następującymi  tytułami:

Smog i jego pogromcy,

Czysta woda,

Po co, dlaczego i jak? Bogactwo odzyskane ze zużytych baterii.

Uczniowie mogli zobaczyć najnowsze technologie opracowywane na wydziale, dzięki którym nasze życie staje się zdrowsze i bezpieczniejsze. O dużym zainteresowaniu tymi zajęciami świadczy fakt zadawania wielu pytań w stronę prowadzących. Klasa 2B o profilu matematyczno-fizycznym wyraziła nadzieję na kolejne takie spotkania, które w niedalekiej przyszłości pozwolą zapoznać się z  szeroką ofertą dydaktyczną PWr.

Opracował J. Furtak