Miło mi poinformować, że biorąc udział w konkursie "Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek oświatowych, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem "Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

Dzięki Waszym głosom oddanym na nasz projekt "Algorytmy wokół nas" uzyskaliśmy wirtualną odznakę "Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

Jest to znak, że szkoła:

  1. Podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny;
  2. Jest otwarta na uczniowskie inicjatywy;
  3. Tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów;
  4. Poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m. in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność);
  5. Jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
Dziękuję Wszystkim OSOBOM głosującym na projekt i liczę na kolejne głosy w przyszłym roku szkolnym.

Szkolny koordynator projektu: Jolanta Olejniczak

W dniach 15 – 18 maja klasa 1aLO wybrała się na wycieczkę nad przepiękny polski Bałtyk. Opiekunami byli p. Henryk Cymerman (wychowawca klasy), p. Paweł Łosiowski oraz absolwentka naszego Liceum – Angelika Gorazdowska (autorka planu wycieczki, najlepsza pani przewodnik i fotograf).

Uczniowie mieli okazję jechać nowym, ekskluzywnym pociągiem, który dowiózł ich aż do samego Gdańska. Wyspa Sobieszewska, która była miejscem zakwaterowania to jedno z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc na Pomorzu.

Wycieczkowiczom udało się zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię - m.in. Stare Miasto w Gdańsku, port w Gdyni, molo w Sopocie. Podczas czasu wolnego uczniowie mieli okazję pograć w piłkę, posiedzieć na plaży czy zwyczajnie porozmawiać i „na nowo” zintegrować się z klasą.

Do domów wszyscy wrócili w świetnych humorach, przywożąc ze sobą pamiątki, jakimi są najpiękniejsze wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu.

Klasa 1a LO z niecierpliwością czeka na kolejną wycieczkę, która (miejmy nadzieję) odbędzie się za rok :)

Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy pojechać na tak wspaniałą wycieczkę! - klasa 1a LO

Anna Słowińska

W klasie 1B w ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały 3-godzinne warsztaty zatytułowane “Pudełko biotechnologiczne”. Pomysł warsztatów przybył z Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie, gdzie byłam i sama przeprowadzałam doświadczenia. Teraz po raz kolejny wykorzystałam w szkole przepisy na sztuczny kawior, produkcję sera, wykrywanie enzymów w produktach spożywczych i w ślinie człowieka. Sprawdzaliśmy osmozę i turgor roślin posypanych solą, obecność skrobi w produktach spożywczych. Na buraku ćwikłowym badaliśmy wpływ kwasu octowego na przepuszczalność błon i obecność barwników w soku komórkowym. Uczniowie ponadto zakładali hodowlę pleśniaka na podłożu organicznym oraz hodowlę fasoli. Każdy też wysiał na szalkę Petriego nasiona różnych warzyw. Sprawdzane będą: siła i energia kiełkowania nasion. Kolejna lekcja biologii z nieformalnego cyklu “nauka przez zabawę”. Mam nadzieję, że udana.
Małgorzata Nehrebecka

Technikum Architektury Krajobrazu właśnie definitywnie zakończyło praktyki w Arboretum Kórnickim. Chcielibyśmy jednak wrócić do nich pamięcią i pokazać, na czym - poza przycinaniem lilaków - polegały prace w terenie. Oto czym zajmuje się technik architektury krajobrazu w ramach urządzania i pielęgnacji terenów zieleni - dzisiejsza odsłona: ODCHWASZCZANIE:

opiekun: Iwona Drożdż

W zakładce "Dokumenty" jest dostępna nowa wersja planu.