Brzydsza (?), męska część naszej szkoły zorganizowała w dniu 8 marca okolicznościową akademię z okazji Dnia Kobiet. Ta forma wyrażenia podziękowań i podziwu dla naszych koleżanek, wychowawczyń, nauczycielek i całego damskiego personelu, miała postać programu telewizyjnego o konwencji kabaretowej. Chcieliśmy wywołać uśmiech, w pogodnej formie ukazać świat kobiet, widziany okiem chłopa.

O właściwy wygląd całości zadbał szczególnie Kacper Kozioł, który też wcielił się w postać współczesnego młodzieńca przeżywającego miłosne uniesienie. Salwy śmiechu wywoływał występ Jakuba Rokity, który też razem z Kacprem zadbał o aranżację sceny. Dzielnie i dowcipnie prowadzili program ze studia naszej telewizji Bartosz Iwiński (dbający też o efekty dźwiękowe) i Mikołaj Szumiło. Świetnie zaprezentowali się na scenie: Jacek Mroczek, Piotr Turczyński, Konrad Więcek i Mateusz Borowiec. Sceniczny debiut zaliczył powstały na potrzeby spektaklu zespół "Łupież Bożenki". Tylko choroba wykluczyła z programu Krzysztofa Przystarza. Dziękujemy też wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w przedstawieniu.

Zmiany w planie lekcji już od najbliższego poniedziałku:

http://www.pzs-obornikislaskie.pl/plan/index.html

Z okazji Dnia Patrona Szkoły, uczniowie klasy 2GD przygotowali krótką prezentację o naszym patronie Karolu Eduardzie von Holteiu.

Miłej lektury!

W LO i GD zakończyły się tygodniowe warsztaty prowadzone przez studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC. Naszymi gośćmi byli Alex (Hongkong), Miranda (Gruzja) i Shika (Kirgistan). Wszystkie bloki tematyczne prowadzone były w języku angielskim.

koordynator: Anna Kurzeja

W niedzielę 17 stycznia już po raz drugi uczestniczyliśmy w Międzypokoleniowym Koncercie Kolęd „Pokłon oddajmy”-pod patronatem burmistrza Obornik Śl. i księży z parafii NSPJ. W koncercie nie uczestniczył cały wolontariat, jak to było w ubiegłym roku, gdyż tym razem zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania 6-latki ze SP Nr 2 i musieliśmy zrównoważyć głosy.

Dzieci były wspaniałe, prawie doskakiwały do mikrofonów, żeby były lepiej słyszane. Pięknie akompaniowały nam też na instrumentach: trójkątach, grzechotkach, tamburynach naśladując głosy ptaków do kolędy „W dzień Bożego Narodzenia”. Chłopcy przebrani za pastuszków, a dziewczynki za aniołki znakomicie ilustrowali drugą z kolęd – „Oj maluśki, maluśki”. Skandując refren „Śpiewajcie i grajcie mu, małemu dzieciątku” zachęcali innych do śpiewania. Staraliśmy się z całych sił im dorównać: śpiewaliśmy na 2 głosy - alty i soprany, z podziałem na role, z podkładem mormorando, a nasi soliści Ania i Krystian ubrani byli w stroje ludowe.

Bardzo nam się podobało, że kolędowali i duzi, i mali. Bez przesady można powiedzieć, że różnica wiekowa wynosiła 60 lat, a może nawet więcej! Repertuar był bardzo zróżnicowany, od kolęd tradycyjnych po kolędy współczesne, a poziom wykonania naprawdę dobry. Wspaniałe było też to, że zamienialiśmy się rolami – raz byliśmy wykonawcami, a raz publicznością. Mogliśmy w ten sposób zbierać doświadczenia, porównywać się z innymi, pełniej odbierać repertuar , ale przede wszystkim dobrze się bawić - wspólnie śpiewać kolędy, ba nawet je tańczyć. W następnym roku dołączcie do nas jako wykonawcy albo jako publiczność. Naprawdę warto!

Danuta Pawlaczek wraz z wolontariuszami