Zmieniony plan lekcji jest już dostępny w zakładce "Dokumenty". Ponieważ nie będzie on wywieszony w poniedziałek rano w szkole, zmienioną wersję najlepiej zapisać i zabrać ze sobą na zajęcia.

13 lutego w siedzibie Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu miała miejsce kolejna edycja Targów Pracy i Zawodów organizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Była to świetna okazja do przedstawienia oferty naszej szkoły. Przygotowaliśmy prezentację oraz film promocyjny PZS w Obornikach Śląskich, które dostarczyły kandydatom informacji przydatnych do planowania dalszej drogi edukacyjnej w kierunkach technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Celem targów było też nawiązanie kontaktów pomiędzy szkołami oraz rozwój współpracy szkół zawodowych z pracodawcami i uczelniami wyższymi województwa dolnośląskiego.
W targach wzięli udział uczniowie z I i II klasy technikum, a obsługą stoiska informacyjnego zajmowała się grupa uczniów III klasy pod opieką p. Aleksandry Cichoń, Agnieszki Wesołowskiej oraz Iwony Drożdż.

oprac. Iwona Drożdż

W poniedziałek 18 listopada 2013 r. o godz. 19.30 ponad 20-osobowa grupa uczniów z klasy 1B, 2C i 3C LO wzięła udział w wykładzie otwartym z zakresu genetyki i biotetyki, który miał miejsce w seminarium salwatoriańskim w Bagnie.

Wykład pt.: "Konflikt człowieka z życiem - aspekty poczęcia w oczach genetyka" poprowadził prof. dr hab. Stanisław Cebrat, genetyk, prodziekan Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po wykładzie profesor odpowiadał na wiele pytań od uczestników. Na sali byli uczniowie, nauczyciele, studenci oraz mieszkańcy Obornik i okolic. Sala pękała w szwach. W kominku przepięknie odremontowanej sali dębowej strzelał ogień. Panowała miła atmosfera. Po wykładzie w Bagnie uczniowie opowiadali w szkole o tym, co usłyszeli. Poniżej zdjęcia z lekcji w klasie 1B, którą prowadziły Aleksandra Woźniak i Sylwia Mirek.

Stało się już naszą lokalną tradycją, by w styczniu każdego roku spotkać się w kościele NSPJ w Obornikach Śląskich na wspólnym kolędowaniu. Kościół i tym razem pękał w szwach. W niedzielę 19 stycznia na godz. 15.00 przyszli ci, którzy użyczyli swoich głosów oraz ci, którzy chcieli kolęd posłuchać. Kolędy śpiewali także uczniowie naszej szkoły. Gimnazjum Dwujęzyczne reprezentowali: Martyna Budzińska, Ania Nehrebecka, Zuzia Sadłocha i Łukasz Pawlak, zaś Liceum Ogólnokształcące: Natalia Kazana, Asia Dulińska, Natalia Zaranek i Monika Pawlak. Do śpiewania zgłosiło się bardzo, bardzo dużo osób, ale ze względu na techniczne możliwości sali do prób (sala była po prostu za mała) - nie mogli wszyscy wystąpić. Występ poprzedziły próby, które odbywały się w Żłobku Miejskim, gdyż w tym roku dla urozmaicenia nasi uczniowie występowali "w duecie" z dziećmi ze żłobka. Wyszło SUPER! Dostaliśmy wielkie brawa!