W dniach 24-27.01.17 klasa 2T zorganizowała kiermasz charytatywny na terenie szkoły przy ulicy Parkowej. Na każdej przerwie uczniowie sprzedawali samodzielnie przygotowane pyszne kanapki, babeczki, można było także zamówić gorącą czekoladę. Pojawił się także stolik z rękodziełem przygotowanym przez panią Joannę Iskrę. Wiosenne, papierowe  żonkile wykonane w technice orgiami (symbol opieki paliatywnej) oraz kolorowe różańce wykonane w technice makramy. Można było kupić więc coś dla ciała i coś dla ducha, a cel był bardzo szczytny. Uczniowie zebrane fundusze przeznaczyli na cele charytatywne – wsparcie dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup pieluszek jednorazowych, które razem z rękodziełem zostaną zawiezione podczas ferii do siedziby Fundacji.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć hospicjum, zapraszam do obejrzenia strony internetowej lub do kontaktu z panią Joanną Iskrą. http://www.hospicjum.wroc.pl/podopieczni

 

16.01.2017 roku grupa uczniów technikum hotelarskiego z klasy 2 TH i 3TH pod opieką pani Joanny Iskry miała okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w nowo otwartym Hotelu Novotel & Ibis przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić obiekt po przebudowie, dotychczas przez wiele lat był tam Hotel Orbis Wrocław Centrum. Dziś po remoncie otwarto tam nowe marki hoteli należących do sieci Orbis i grupy hotelowej Accore ( największej francuskiej grupy hotelowej na świecie).

Uczniowie mogli zobaczyć design i wyposażenie pokoi typu standard, executive room i apartament. W 4 salach konferencyjnych w ciekawy sposób zaaranżowanych mieli okazję spotkać się z pracownikami wrocławskich hoteli należących do grupy Orbis, takich jak: Mercure Wrocław Centrum****, Novotel & Ibis Wrocław Centrum****, Sofitel Wrocław Old Town *****. Mieli także możliwość degustować pyszne przekąski i desery przygotowane przez kucharzy z Hotelu Novotel & Ibis. Pracownicy różnych działów z poszczególnych marek hoteli opowiadali o swojej pracy, ścieżce kariery, możliwości dokształcania dla pracowników, udzielali praktycznych porad, opowiadali o zaletach pracy w sieciowym hotelu. Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami hoteli, w których będą odbywali tegoroczne majowe praktyki zawodowe, mogli rozwiać swoje obawy i wątpliwości oraz przekonać się, że w zawodzie hotelarza można bardzo szybko awansować, że inwestowanie w swoje wykształcenie teoretyczne, praktyczne i biegła znajomość języków obcych pozwala na osiągnięcie wymiernych korzyści i znalezienie pracy w wysokiej klasie hoteli nie tylko we Wrocławiu, ale na całym świecie, gdzie ma swoje oddziały grupa Accore.

22  grudnia odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy 2 gimnazjum,  poruszające temat Świąt Bożego Narodzenia w różnych państwach w aspekcie problemów uchodźców z Syrii. W spektaklu uchodźcy odwiedzali domy mieszkańców z różnych europejskich krajów, gdzie zostali (jednakże nie wszędzie),  serdecznie goszczeni. Podczas spotkań wspólnie śpiewali kolędy w języku narodowym oraz byli częstowani specjałami lokalnej kuchni. Przedstawienia przeplatane było filmami, które pokazywały sytuację uchodźców na świecie i w Polsce  i jak są traktowani. Tematyka i sposób przedstawienia różniły się od jasełek we wcześniejszych latach, mimo to uczniom bardzo się podobało i nie obyło się bez gromkich braw.

Zofia Wojciechowska i Zuzanna Frosztęga 2G

Plan zajęć w ramach praktyk wolontariuszek AIESEC

30 stycznia -  3 lutego 2017 (sala nr 3 w LO)

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

2,3 lekcja 1GD

4,5 lekcja 3A

6,7 lekcja 2T

2,3 lekcja 2b

4 lekcja - spotkanie z Dyrektorem

5,6 lekcja 3GD

2,3 lekcja 1A

4,5 lekcja 1B

6,7 lekcja 2GD

2,3 lekcja 1GD

4,5 lekcja 3B

2,3 lekcja 3GD

4,5 lekcja 1b

6 lekcja 2b

Na pewno każdy, choć raz, miał wrażenie, że czas pędzi nieubłaganie szybko. Podobnie było w naszym przypadku, czyli klasy 3G, która postanowiła wykorzystać ostatnie parę miesięcy w gimnazjum w taki sposób, by jeszcze bardziej się zgrać i mieć jak najlepsze wspomnienia ze sobą na długie, długie lata. I właśnie z tego powodu zorganizowaliśmy tydzień wycieczek, podczas którego odwiedziliśmy wiele różnych miejsc, zaczynając od tych najbardziej refleksyjnych, a kończąc na zwykłej, otaczającej nas codzienności.

W pierwszym dniu, czyli w poniedziałek 09.01.2017r., kilkoro osób z naszej klasy pojechało wraz z uczniami LO do Oświęcimia. Wycieczka była bardzo pouczająca i niejednokrotnie zmuszała do myślenia. Zobaczyliśmy tam wiele zdjęć oraz przedmiotów, należących kiedyś do więźniów. Dzięki temu zdecydowanie poszerzyliśmy swoją wiedzę o II wojnie światowej, obozach koncentracyjnych, a przede wszystkim o ludziach, którzy stali za naszą ojczyzną murem aż do ostatniego tchu.

Następnego dnia  wybraliśmy się do Brzegu Dolnego na lodowisko. Początkowo wyjazd był zaplanowany na Mikołajki, ale ze względu na niesprzyjającą pogodę został przesunięty o miesiąc. Odłożenie wycieczki było dobrym pomysłem – trafiliśmy akurat na sprzyjającą aurę. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10, a przez kolejne półtorej bawiliśmy się na lodowisku. Niektórym z nas bardzo pomogły specjalne ramki, ułatwiające jazdę na łyżwach. Po skończonej zabawie poszliśmy na spacer po mieście, który jednak nie potrwał zbyt długo, ponieważ byliśmy zmarznięci i ogromnie głodni. Idealnym rozwiązaniem tych obu problemów okazała się pizza. Po skończonym posiłku, z uśmiechem na twarzy, wróciliśmy do Obornik Śl. Wyjazd był bardzo udany.

Ostatnim punktem na naszej wycieczkowej liście był teatr FORM.ART w Trzebnicy. Wybraliśmy się tam w środę na spektakl pod tytułem „Trolololo”. Fabuła dotyczyła ośmieszania ludzi oraz nienawiści wobec innych w Internecie. Główną bohaterką była Julka – typowa dziewczyna z brakiem samoakceptacji i presją wywieraną na nią przez rówieśników. Nastolatka, zupełnie nieświadoma niebezpieczeństw i nieprzyjemności, które mogą ją spotkać, postanowiła zaakceptować siebie, wciągając się w wirtualny świat. Po obejrzeniu przedstawienia mieliśmy dość mieszane uczucia co do jego koncepcji. Całość wydawała się niezbyt oryginalna i niewyszukana, a nawet lekko podchodziła pod tandetę. Mimo to, aktorzy doskonale wczuli się w swoje role, a tym samym wzbudzili naszą sympatię. Choć spektakl nie należał do najlepszych, to myślę, że każdy wyciągnął z niego jakieś przydatne wnioski.

I w taki oto sposób zakończyliśmy trzy dni pełne nowych doświadczeń i wrażeń. Nie zważając na drobne niedociągnięcia, uważam, że naprawdę wspaniale spędziliśmy ten czas razem i zapamiętamy go na całe życie:)

Karolina Urbaniak, Lidia Sikora, Aleksander Olejnik