MISTRZOSTWA W PIŁCE KOSZYKOWEJ
- Szczegóły
- Mateusz Błażków

CO ZOBACZYŁ SATELITA
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
24 lutego odbyła się V edycja konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu trzebnickiego „Co zobaczył satelita?”. Corocznie finał organizowany jest w naszej szkole przez nauczyciela geografii Artura Przystarza. Reprezentantami PZS w Obornikach Śląskich, wyłonionymi w eliminacjach szkolnych, byli: Jeremi Terlecki (4T), Kryspin Falfura (3LOb) oraz Jakub Kunka (1LOa). Uczestnicy finału rozwiązywali test pisemny oraz quizy, które związane były z rozpoznawaniem obiektów geograficznych na zdjęciach satelitarnych. Zwycięzcą został Miłosz Pamuła z LO w Trzebnicy, a podium uzupełnili uczniowie PZS w Obornikach Śl., drugie miejsce zajął Kryspin Falfura, a trzecie Jeremi Terlecki. Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego „SOWA”, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. Pomocą w organizacji i przebiegu konkursu służyły jak zawsze niezawodne uczennice z kl. 2LOc. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ
- Szczegóły
- Mateusz Błażków


ZAJĘCIA U HOTELARZY
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
W ramach obchodzonego w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 3LOa wzięła udział w lekcji on-line pt. Jak odróżnić fake od newsa". Pomysłodawcą zajęć jest Polskie Centrum Programu SAFER INTERNET wraz z Fundacją "Dajemy Dzieciom Siłę". Celem zajęć było wyjaśnienie, czym są fake newsy oraz pokazanie konkretnych narzędzi i sposobów na radzenie sobie z fałszywymi informacjami w sieci.
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Klasa 1BS, 2Th odświeżyła wiadomości dotyczące pochodzenia j. polskiego, historii pisma oraz leksyki. Przypomnieliśmy słynną sentencję Mikołaja Reja: ,,A niechaj narodowiec wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Dodatkowo klasa 2Tr miała okazję badać kunszt poetycki twórców barokowych i Daniela Naborowskiego zabawę słowem, w wierszu ,,Na oczy królewny angielskiej". Pamiętając, że mamy uczniów z innych krajów ,oni także mieli możliwość badania swoich ojczystych języków. Pamiętajmy, że język to nasza duma. Dbajmy o niego.
Strona 3 z 219