Projekt "Kobiety Dolnego Śląska" to akcja, w którą swoją klasę, czyli 3G, zaangażował wychowawca - p. Artur Przystarz. Przez kilka tygodni odwiedzały nas różne kobiety, z którymi prowadziliśmy ciekawe dyskusje jak i pracowaliśmy manualnie, szykując się do wielkiego finału. Nasi uczniowie wykonywali przeróżne dekoracje, które miały się pojawić przed OOK w trakcie finału, który miał miejsce 20 czerwca. Efekty naszej pracy możemy dzisiaj oglądać właśnie przed OOK. Jak mówili sami uczestnicy - "Prace, które wykonywaliśmy jeszcze mocniej nas zintegrowały" - trzeba pamiętać, że klasa 3GD w tym roku opuszcza naszą szkołę. Jednocześnie pamiętajmy, że temat projektu był nieprzypadkowy, gdyż w tym roku obchodzimy stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety!

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego - piątek 22 czerwca 2018 r.: 


- godz. 9.00 - Technikum, ZSZ, BS - ul. Parkowa 


- godz. 10.30 - Gimnazjum i LO - ul. Wrocławska

Dzisiaj, tj. 20 czerwca 2018r. o godz. 17.00 w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie odbyła się X jubileuszowa Gala "Złote Sowy" Powiatu Trzebnickiego. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół gimnazjalnych Złotą Sowę otrzymała Helena Kołodyńska z klasy 3GD, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Michał Nehrebecki z klasy 2B. Tytuł "Nauczyciel Złotych Sów przypadł anglistkom Zdzisławie Tajkiewicz-Woźniak i Lilianie Komorowskiej. To nie koniec dobrych wiadomości. Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich otrzymał TYTUŁ "SZKOŁA - LAUREAT Złota Sowa 2018 Powiatu Trzebnickiego".
Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do otrzymania tego zaszczytnego tytułu, wygrywając w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe SOWA.
 

W poniedziałek 18 czerwca 2018r. klasa 1B wybrała się na wycieczkę rowerową po okolicy. Trasa wycieczki: Oborniki Śląskie - Wielka Lipa - Rościsławice - Niziny - Uraz - Lubnów - Nowosielce - Oborniki ŚŁąskie. Razem ponad 20 km. Dłuższy postój mieliśmy w marinie Port Uraz. Nawet udało się nam rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Trasa super, polecamy - mały ruch samochodów, niewielkie różnice ukształtowania terenu. 
Fot. i oprac. Małgorzata Nehrebecka

Dnia 19.06.2018 r. uczniowie Technikum zdawali egzaminy zawodowe.

Trzymamy za Was kciuki!

Clausthal-Zellerfeld − miasto uzdrowiskowe w Niemczech w Dolnej Saksonii, w powiecie Goslar szczycące się między innymi największym kościołem drewnianym w Europie z lat 1639-1642 (Marktkirche zum Heiligen Geist) oraz rozpościerającymi się wokół miasta stawami, kanałami i urządzeniami wodnymi składającymi się na unikatowy system wodny Górnego Harzu, służący dawniej górnictwu i przetwarzaniu rud, stanowiące element światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO . To właśnie w Clausthall urodził się Robert Koch światowej sławy uczony, lekarz i bakteriolog. Jego też imię nosi nasza szkoła partnerska, z którą od kilkunastu lat organizujemy wymiany szkolne.
W tym roku wymiana odbyła się w dniach od 3 do 9 czerwca. 16 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami P. Zdzisławą Tajkiewicz Woźniak i Lilianą Komorowską spędziło 6 dni u naszych niemieckich kolegów ucząc się, zwiedzając i ciesząc piękną przyrodą, i słoneczną pogodą. Przede wszystkim była to jednak doskonała okazja do używania języka angielskiego i niemieckiego w sytuacjach życiowych (nasi partnerzy byli też ciekawi naszego języka;). 
Do najważniejszych punktów naszego programu należało
• zwiedzanie starej kopalni, 
• wejście na górę Brocken ( wg. Germańskich legend w noc Walpurgii odbywały się tam sabaty czarownic. Johann Wolfgang von Goethe trzykrotnie wchodził na ten szczyt. Wspinaczki tego wielkiego niemieckiego klasyka stały się nie tylko częścią jego biografii – w „Fauście” jest niemało scen opisujących piękno gór Harzu i słynnej nocy Walpurgii:
"(...) Na Brocken wiedźmy ciągną rzędem,
Owies wzeszedł, jęczmień nie zżęty,
Tam Urian, książę mrocznego szaleństwa,
Krasi się pod niebiosa,
Przez powietrze leci czarownic oddział

Kozły i jeźdźcy nie cuchną(...)"


• Zwiedzanie obozu koncentracyjnego Buchenwald
• Zwiedzanie Weimaru- europejskiego centrum kultury
• Zwiedzanie Goslar- urokliwej stolicy Powiatu
• Uczestniczenie w zajęciach szkolnych
• Udział w grze terenowej
• Realizowanie filmowego projektu w grupach polsko-niemieckich

Mimo, iż program był bardzo napięty mieliśmy także czas, aby odetchnąć nad pobliskim jeziorem, uczestniczyć w dorocznym festynie, czy odwiedzić lokalne gospody, sklepiki i kawiarenki. 
Gorąco polecamy udział w wymianach szkolnych naszym uczniom!!!

Lila Komorowska