Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24, które odbędzie 21 czerwca 2024 r.:

o godz. 9.00 - LO - ul. Wrocławska 18;
o godz. 10. 30 - Technikum i BS - ul. Parkowa 8.

W ramach zajęć z edukacji mundurowej Uczniowie klasy wojskowej 1LOw wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Tetelą udali się na kolejny obóz. Kadeci zostali przeszkoleni z zakresu: toru przeszkód, zakładania ubrania ochronnego przeciwchemicznego, działania w czasie obrony okrężnej, zasad udzielania pierwszej pomocy na polu walki jak i ewakuacji rannego, alpinistyki, zachowania się w terenie leśnym jak również pokonywania przeszkody wodnej, doskonalili zasady kadeckiego zachowania się oraz składania różnego rodzaju meldunków. Instruktorami na obozie byli byli żołnierze z Jednostki Grom i Nil oraz żołnierze 16 DBOT. Dowódcą zgrupowania był nasz nauczyciel ppłk rez. Wojciech Czerechowski Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i cenne rady.

 

Więcej zdjęć na FB szkoły: OBÓZ

Dnia 21 maja Kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego obchodzili swoje święto. Z tej okazji życzenia do naszej szkoły przesłał szef Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu ppłk Jerzy Pięta.
Poniżej prezentujemy tekst życzeń. Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć z maskowania, które nasi Kadeci odbyli na terenach zielonych przy ul. Parkowej.
 
Więcej zdjęć na Fb szkoły: ZAJĘCIA TERENOWE
 
 
 

Dnia 23 maja uczniowie klasy 1LOa wraz z wychowawcą i p. J. Idziak uczestniczyli w akcji "Razem dla dziedzictwa", podczas której wspólnie sprzątaliśmy tereny ogrody klasztoru w Trzebnicy.

 

Więcej zdjęć na FB szkoły: RAZEM DLA DZIEDZICTWA