W piątek (12.04) licealiści z klas trzecich i czwartych wzięli udział w warsztacie poświęconym budowaniu i wzmacnianiu własnej asertywności. Zajęcia poprowadziły studentki Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

12 kwietnia uczniowie klasy 4LOa pod opieką p. Małgorzaty Zaręby udali się na zajęcia w terenie, by zadbać o stan środowiska i wysprzątać fragment lasu.

 

Dnia 5 kwietnia w Małej Galerii Fotografii KONTRAST, odbyło się spotkanie w ramach Otwartych Drzwi Galerii z Andrzejem Grzelakiem, autorem wystawy zatytułowanej „Z głową w chmurach”. W spotkaniu uczestniczyła klasa 1LOw.

 

Natomiast 12 kwietnia klasy 1LOa i 2LOa uczestniczyły w  wernisażu w Małej Galerii Fotografii "Kontrast" w OOK. O zgromadzonych na wystawie fotografiach opowiadał p. Marek Długosz oraz jeden z autorów zdjęć - p. Jan Pawelski.

10 kwietnia w LO nr 9 we Wrocławiu odbył się finał Strefy Wrocławskiej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasze Złotka po zaciętych i emocjonujących meczach dzisiaj z brązowym medalem!. Przegrywać dwoma bramkami z najlepszymi to powód do dumy!!!
Wiem, że chciałoby się więcej i będzie więcej, wierzę w to bardzo mocno.
Jeszcze raz ogromne gratulacje !!!
opiekun: Joanna Idziak

W piątek 5.04 nasi licealiści z klas drugich wzięli udział w zajęciach na terenie wrocławskiego ZOO poświęconych zamierającej bioróżnorodności i gatunkom zagrożonym wyginięciem.

 

8 kwietnia klasa 1 LOc zwiedziła nie tylko Ostrów Tumski w Poznaniu, ale również miała okazję uczestniczyć w warsztatach w Muzeum Pyry i Rogalowym. Każdy doceniał trud ciężkiej pracy rogalowych mistrzów. Zwieńczeniem wycieczki był pokaz Koziołków znajdujących się na fasadzie Ratusza, którego początki sięgają 1300 roku oraz wysłuchanie hejnału odegranego z wieży, z którym wiąże się legenda o królu kruków.

 

9 kwietnia klasa 2 technikum reklamy odwiedziła Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Natomiast 11 kwietnia klasa 1LOa uczestniczyła w spektaklu "Skąpiec" w Centrum Impart we Wrocławiu.