Dnia 6 października  2016 grupy architektów z klas I i II T jak co roku o tej porze pojechały do Ogrodu Botanicznego na warsztaty, których celem było przygotowanie dekoracji na  odbywające się w weekend Święto Dyni. Tegorocznym tematem imprezy był "STRACH" w związku z czym uczniowie przygotowywali z dyń różne stwory i upiory. Powstała szalona Pipi i przerażający jednorożec, Shrek, duszki i wiele innych. Uczniowie mogli wykazać się ogromna kreatywnością, a także umiejętnościami plastycznymi i artystycznymi, wykorzystując do tworzenia różne techniki. Wszystkie przygotowane dynie zostały umieszczone na terenie Ogrodu na czas obchodów święta wraz z pracami uczniów z innych szkół. Na koniec każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą dynie do ozdoby albo jak ktoś woli na pyszną jesienną dyniową zupę ;)

W dzienniku elektronicznym można już sprawdzić, jakie zmiany obowiązują w planie lekcji od 7 listopada br. Poprawki dotyczą planu lekcji klasy 2a, 2b i 3b na środę i czwartek.
Emilia Buczak

5 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie a po nim otrzęsiny klas I czyli pełnowartościowe przyjęcie ich do grona uczniowskiego Na samym początku z twarzy naszych pierwszaków zrobiliśmy kocie mordki .Następnie obie klasy dostały zadanie aby podczas wszystkich konkurencji ułożyć wiersz o naszej szkole. Podczas pierwszej konkurencji Wojtek Kosowski był bardzo spragniony gdyż miseczkę pełną wody wypił w 3 sekundy tym samym zdobywając pierwsze punkty dla technikum .Potem rzucano woreczkami do celu a następnie tańczono na gazecie. Najwięcej zabawy i śmiechu było podczas występów karaoke. Najpierw klasy reprezentowały grupy 2-osobowe gdzie …uczeń zasadniczej klasy swoim śpiewem jak i choreografią zdobył serca całej publiczności. Podczas karaoke przyszedł czas na zintegrowanie się wychowanków ze swoimi wychowawcami.(śmiechu i zabawy podczas tych występów było co niemiara, wychowawcy spisali się na medal) Ostatnią konkurencją był taniec wokół krzesełek które stopniowo zabieraliśmy. Ale tu również okazało się na ostatnim etapie ( został jeden chłopak i dziewczyna ) że … zachował się po dżentelmeńsku i pozwolił wygrać dziewczynie.

Dzięki temu zmagania wygrała klasa 1T która w ramach nagrody dostała jeden dzień nie pytania oraz cukierki. Na zakończenie, obie klasy udały się na poczęstunek ( tradycja szkolna ) aby móc dalej w śród śmiechu i gwaru się integrować. Podsumowując, otrzęsiny wyszły bardzo wesoło i kulturalnie, a klasy pierwsze uznały że mogły by powtórzyć je jeszcze raz.

Kacper Kozioł 2T

W załączniku znajdują się tematy projektu gimnazjalnego  dla klasy II GD.

Zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji "Podaruj znicz na Kresy".

Znicze (najlepiej w kolorze białym lub czerwonym) można przynosić do czwartku 27 października do sali nr 16 (LO/GD) lub do gabinetu wicedyrektora (Tech/ZSZ).

Emilia Buczak

W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły: Anna Nehrebecka oraz Mateusz Nosek zostali laureatami VIII Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce” i w ramach nagrody odwiedzili w czasie minionych wakacji dawną stolicę carów.

W obecnym roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach współpracy z władzami odwodu Leningradzkiego zorganizował podobny wyjazd dla nauczycieli z całego województwa dolnośląskiego. W tegorocznej edycji wśród 6 pedagogów reprezentujących nasze województwo znalazł się pan Mateusz Błażków. W ciągu 5 dniowego pobytu (od 3 do 8 października 2016 r.) polscy pedagodzy zostali ciepło przyjęci przez swoich rosyjskich kolegów. W planie wyjazdu znalazło się odwiedzenie rosyjskiej szkoły na nowo wybudowanym osiedlu Sankt Petersburga – Kuncewie. Była to szkoła współpracująca z Uniwersytetem Petersburskim, w której zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem m.in. robotów oraz mikroskopów atomowych i elektronowych prowadzili wykładowcy z uczelni.  Rosyjscy gospodarze zaprezentowali również ośrodek przygotowania i doradztwa zawodowego dla osób niepełnosprawnych.      W czasie pobytu odbyły się  rozmowy przy tzw. okrągłych stołach dotyczące systemów edukacji Polski i Rosji oraz tegorocznej edycji Konkursu „Białe Noce”. Jednocześnie polskim gościom zapewniono moc atrakcji w postaci zwiedzania przepięknego miasta nad Newą oraz uczestniczenia w rosyjskim święcie nauczycieli, którego punktem kulminacyjnym był występ rosyjskiego baletu w sztuce „Don Kichot” w Teatrze Maryńskim.

Wyjazd ten stanowił ciekawe doświadczenie w pracy nauczyciela,  poszerzając horyzonty edukacyjne oraz warsztat pracy. Jednocześnie uświadomił on podobieństwa problemów polskiego i rosyjskiego systemu edukacji.