SUKCES LICEALISTÓW
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
Dnia 12 grudnia w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs geograficzny pt. "Co zobaczył satelita?" organizowany przez p. Artura Przystarza. W konkursie uczestniczyli uczniowie z PZS 1 i PZS 2 w Trzebnicy oraz PZS w Żmigrodzie. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: Daniel Lelosz z kl.1LOa oraz Jacek Frąk i Agata Cerkowniak z kl. 3LOa.
Konkurs podzielony był na dwie części: pisemną i ustną. Zadania polegały na rozpoznawaniu obiektów geograficznych ze zdjęć satelitarnych i umiejscowieniu ich na mapie świata. Za każdą rozgrywkę uczestnicy otrzymywali określoną liczbę punktów, co po zsumowaniu pomogło wyłonić zwycięzców.
Kiedy nadszedł najbardziej oczekiwany czas ogłoszenia wyników, okazało się, że dwóch reprezentantów naszej szkoły stanęło na podium: Agata Cerkowniak, która zajęłą II miejsce oraz Jacek Frąk - III miejsce, a zwyciężył Mikołaj Klus, uczeń reprezentujący PZS Żmigród.
tekst: Agata Cerkowniak

WARSZTATY FIZYKO-CHEMICZNE
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
Dnia 13 grudnia w LO odbyły sie zajęcia warsztatowe z fizyki i chemii realizowane w ramach projektu "Edukacja przyszłości w Powiecie Trzebnickim". Zajęcia prowadziły doktorantki Politechniki Wrocławskiej. Tematem warsztatów była specyficzna budowa wody. Uczniowe dowiedzieli się jak zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody. Badali wydzielanie gazów z produktów spożywczych. Obserwowali chromizm związków chemicznych, wykonując doświadczenia z zakresu mechanochromizmu i jonochromizmu, czego efektem były zmiany barwy roztworów.
LEKCJE Z TEMIDĄ
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
W dniach 2 i 5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu "Lekcje z Temidą" prowadzonych przez panią Darię Cichą - doktorantkę Wydziału Prawa. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się: Podczas naszych zajęć uczniowie dowiedzą się: Dlaczego ludzie stworzyli prawo? Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić? Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?Jakie prawa ma konsument? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Gdzie szukać przepisów prawa? Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?
1LOB I 2LO NA WARSZTATACH W RAMACH PROJEKTU
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
10 grudnia 2019 roku uczniowie klas 2LO i 1LOb wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez wrocławski Ogród Zoologiczny pt. „Stop nielegalnemu handlowi zwierząt” oraz „Bliskie spotkania z człekokształtnymi”. W pierwszej części warsztatów uczniowie dowiedzieli się m. in. jak traktowane są zwierzęta z nielegalnego handlu i jakie gatunki padają ofiarą kłusowników i przemytników a w części drugiej - jak funkcjonują żyjące we wrocławskim ZOO szympansy, gibony czy orangutany. Część zajęć warsztatowych została zrealizowana na świeżym powietrzu a w czasie wolnym każdy we własnym zakresie mógł odwiedzić interesujące go zakątki wrocławskiego zoo Wyjazd zorganizowano w ramach projektu "Edukacja przyszłości w Powiecie Trzebnickim".
Zuzanna Frosztęga, Emilia Buczak i Zdzisława Tajkiewicz-Woźniak
SAMORZĄDY POMAGAJĄ
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
Z inicjatywy Samorządów Uczniowskich w październiku i listopadzie w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Akcja spotkała się z dużym odzewem. Okazało się, że nie jest nam obojętny los czworonożnych przyjaciół. W mikołajkowe popołudnie przedstawicielka PZS Martyna Żeleźniak przewiozła zebrane rzeczy do wrocławskiego schroniska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i okazane serce.
GEODEZJA W PRAKTYCE
- Szczegóły
- Mateusz Błażków
W czwartek 28.11.2019r. klasa 4 Technikum Architektury Krajobrazu w ramach przedmiotów zawodowych z panią Natalią Zalewską uczestniczyła w ćwiczeniach terenowych z geodezji. Uczniowie zostali wyposażeni w zestaw do niwelacji w postaci niwelatora optycznego, statywu i łaty geodezyjnej. Po wcześniejszym zapoznaniu się z budową i zasadą działania wymienionego sprzętu uczniowie dokonali na terenie przyszkolnego parku pomiarów wysokości i odległości. Ćwiczenia przebiegły sprawnie w atmosferze skupienia, szkiców i obliczeń w dzienniku niwelacji.
Nauka obsługi jednego z ważniejszych urządzeń geodezyjnych, jakim jest niwelator optyczny to doskonała okazja praktycznego poznania nie tylko zawodu geodety, ale i również architekta krajobrazu.
Strona 94 z 221